Anslag · inntektsår 2025
Ølensvåg Utvikling AS
Org.nr. 918642196 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Vindafjord
Aksjene i Ølensvåg Utvikling AS gir de 22 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ølensvåg Utvikling AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −0,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,5 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Ølensvåg Utvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 45 966 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 58 486 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ølensvåg Utvikling AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 45 966 kr. Bankinnskuddene falt med 704 290 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 46 425 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 27 260 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 28 858 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ølensvåg Utvikling AS?
Ølensvåg Utvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (16,7 % gjennom Berge Senter AS → B Berge Holding AS og Berge Senter AS → Olemb AS → B Berge Holding AS), Personlig eier B (13,1 % gjennom Ølen Betong Gruppen AS → Sabe Invest AS), Personlig eier C (10,1 % gjennom Ølen Betong Gruppen AS → Ebaba AS), Personlig eier D (10,1 % gjennom Ølen Betong Gruppen AS → Tube AS) og Personlig eier E (5,7 % gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS og Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → LGB Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ølensvåg Utvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Berge Senter AS → B Berge Holding AS; Berge Senter AS → Olemb AS → B Berge Holding AS | 16,7 % | 774 303 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ølen Betong Gruppen AS → Sabe Invest AS | 13,1 % | 609 119 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ølen Betong Gruppen AS → Ebaba AS | 10,1 % | 469 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Ølen Betong Gruppen AS → Tube AS | 10,1 % | 469 744 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS; Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → LGB Invest AS | 5,7 % | 266 889 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS | 4,4 % | 206 507 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → Mabo Invest AS | 4,4 % | 206 507 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → PRLM-Invest AS → Lillbe Invest AS | 3,9 % | 179 713 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → PRLM-Invest AS → Roalkvam Invest AS | 3,9 % | 179 501 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Nappholmen AS → 4brothers Invest AS | 3,8 % | 174 227 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Nappholmen AS → 4brothers Invest AS | 3,8 % | 174 227 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Nappholmen AS → 4brothers Invest AS | 3,8 % | 174 227 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Nappholmen AS → 4brothers Invest AS | 3,8 % | 174 227 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → E. B. Invest AS | 2 % | 92 598 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Berge Sag Gruppen AS → Berge Sag Gruppen Holding AS → G. O. Elvebakken-Invest AS | 2 % | 92 280 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 28 858 kr
Hendelser i eierkjeden
- BERGE SAG GRUPPEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (88,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (88,6 mill. kr).
- 4BROTHERS INVEST AS delte anslagsvis ut 2,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (24 596 kr) pluss årsresultatet 2025 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7 343 kr).
- BERGE SAG GRUPPEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i ROA TOMTESELSKAP AS i 2024.
- NAPPHOLMEN AS delte anslagsvis ut 4,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,9 mill. kr).
- 4BROTHERS INVEST AS delte anslagsvis ut 3,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (183 079 kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (24 596 kr).
- Finansinntektene i 4BROTHERS INVEST AS steg fra 800 861 kr i 2023 til 3,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.