Anslag · inntektsår 2025
Lurahammaren Bolig AS
Org.nr. 918468714 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Stavanger
Aksjene i Lurahammaren Bolig AS gir de 27 personlige eierne anslagsvis 91 946 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 35,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Lurahammaren Bolig AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,79 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Lurahammaren Bolig AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,7 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 701 251 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Lurahammaren Bolig AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 656 681 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 559 831 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 34,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 334 889 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 347 991 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lurahammaren Bolig AS?
Lurahammaren Bolig AS eies til slutt av Personlig eier A (10 % gjennom K2 Bolig AS → Hebros Utvikling AS), Personlig eier B (9,9 % gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS), Personlig eier C (9,1 % gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS), Personlig eier D (8,7 % gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS → Joha AS) og Personlig eier E (7,9 % gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS og K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lurahammaren Bolig AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom K2 Bolig AS → Hebros Utvikling AS | 10 % | 3,5 mill. kr | 17 650 kr |
| Personlig eier B gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Olavs Holding AS | 9,9 % | 3,5 mill. kr | 17 078 kr |
| Personlig eier C gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS | 9,1 % | 3,2 mill. kr | 14 310 kr |
| Personlig eier D gjennom K2 Bolig AS → Cator AS → Mjølner Invest AS → Mjølner Investering AS → Joha AS | 8,7 % | 3,1 mill. kr | 13 058 kr |
| Personlig eier E gjennom K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → Os Forvaltning AS; K2 Bolig AS → Stangeland Gruppen AS → Stangeland Holding AS → TS Forvaltning AS | 7,9 % | 2,8 mill. kr | 10 290 kr |
| Personlig eier F gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Bernt Helland AS | 6,1 % | 2,1 mill. kr | 3 673 kr |
| Personlig eier G gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 1 AS | 5,9 % | 2,1 mill. kr | 3 256 kr |
| Personlig eier H gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 2 AS | 5,9 % | 2,1 mill. kr | 3 256 kr |
| Personlig eier I gjennom K2 Bolig AS → Bergtor Investering AS → Bergtor 3 AS | 5,9 % | 2,1 mill. kr | 3 256 kr |
| Personlig eier J gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Helland Investering AS | 5,9 % | 2,1 mill. kr | 3 047 kr |
| Personlig eier K gjennom K2 Bolig AS → Helland AS → Libeto AS | 5,9 % | 2,1 mill. kr | 3 047 kr |
| Personlig eier L gjennom K2 Bolig AS → Thelon AS | 5 % | 1,8 mill. kr | 25 kr |
| Personlig eier M gjennom K2 Bolig AS → Brekke Investering AS | 4 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom K2 Bolig AS → Jes Invest AS | 1,6 % | 563 994 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom K2 Bolig AS → Nieblok Invest AS | 1,4 % | 504 029 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 43,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 35,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 91 946 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 347 991 kr
Hendelser i eierkjeden
- BERGTOR INVESTERING AS delte anslagsvis ut 63 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (63 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (50,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (50,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i BERGTOR INVESTERING AS falt med 33,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i BERGTOR INVESTERING AS steg fra 16,6 mill. kr i 2024 til 61 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERGTOR INVESTERING AS gikk fra 21,5 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
- CATOR AS delte anslagsvis ut 35,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (83,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (28 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (75,5 mill. kr).
- CATOR AS gikk fra 10,2 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
- Finansinntektene i MJØLNER INVEST AS steg fra 10,1 mill. kr i 2024 til 42,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MJØLNER INVESTERING AS delte anslagsvis ut 20 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (166,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (20 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (166,6 mill. kr).
- HELLAND AS gikk fra 17,9 % til 0 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2025.
- NORDR NORGE AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i LURAHAMMAREN BOLIG AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- CATOR AS gikk fra 20,2 % til 10,2 % av aksjene i K2 STAVANGER AS i 2024.
- MJØLNER INVESTERING AS delte anslagsvis ut 15 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (166,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (166,6 mill. kr).
- HELLAND AS delte anslagsvis ut 30 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (78,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (79,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (128 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.