Anslag · inntektsår 2025
Lumber Teknopark AS
Org.nr. 918318607 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Kristiansand
Aksjene i Lumber Teknopark AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 26 891 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 12,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Lumber Teknopark AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 12,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,69 % av den samme verdien, så avkastningen er 18,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Lumber Teknopark AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 2,2 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 206 652 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 627 162 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Lumber Teknopark AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,4 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 6,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,1 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 6,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (172 870 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 110 455 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 107 456 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Lumber Teknopark AS?
Lumber Teknopark AS eies til slutt av Personlig eier A (32,5 % gjennom Lumber AS → Syma Invest AS), Personlig eier B (16,5 % gjennom Lumber AS → Bless Invest AS), Personlig eier C (14,4 % gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Lesk AS), Personlig eier D (14,4 % gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Stisk AS) og Personlig eier E (5,1 % gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Skeie Consultants AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Lumber Teknopark AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lumber AS → Syma Invest AS | 32,5 % | 4,1 mill. kr | 23 043 kr |
| Personlig eier B gjennom Lumber AS → Bless Invest AS | 16,5 % | 2,1 mill. kr | 3 034 kr |
| Personlig eier C gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Lesk AS | 14,4 % | 1,8 mill. kr | 407 kr |
| Personlig eier D gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Stisk AS | 14,4 % | 1,8 mill. kr | 407 kr |
| Personlig eier E gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Skeie Consultants AS | 5,1 % | 637 792 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Ahs AS | 5,1 % | 637 787 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Skeie Alpha Equity AS → Ascendio Invest AS | 4,6 % | 570 343 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Skeie Alpha Equity AS → Filia Invest AS | 4,6 % | 570 343 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Skeie Alpha Equity AS → Ascendio Invest AS; Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Skeie Alpha Equity AS → Filia Invest AS; Lumber AS → Skeie Eiendom AS → Skeiegruppen AS → Skeie Alpha Equity AS → Skeie Vega Invest AS | 2,9 % | 360 216 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 15,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 12,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 26 891 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 107 456 kr
Hendelser i eierkjeden
- LUMBER TEKNOPARK AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,8 mill. kr).
- LUMBER AS delte anslagsvis ut 2,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (13 mill. kr).
- SYMA INVEST AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (73,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (67,1 mill. kr).
- Finansinntektene i BLESS INVEST AS steg fra 1,4 mill. kr i 2024 til 14 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BLESS INVEST AS gikk fra 34,8 % til 0 % av aksjene i DIGNITY COLLECTIVE AS i 2025.
- BLESS INVEST AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i SCANTURF AS i 2025.
- LUMBER AS delte anslagsvis ut 77,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (77,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,3 mill. kr).
- Finansinntektene i LUMBER AS steg fra 22,4 mill. kr i 2023 til 104,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- LUMBER AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AMALIENBORG BRYGGE 2 AS i 2024.
- SYMA INVEST AS delte anslagsvis ut 5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (56 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (22,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (73,7 mill. kr).
- Finansinntektene i SYMA INVEST AS steg fra 5,1 mill. kr i 2023 til 26,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SYMA INVEST AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i BRIMIS KJØKEN AS i 2024.
- Finansinntektene i LESK AS steg fra 5,3 mill. kr i 2023 til 20,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Southwind AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.