Anslag · inntektsår 2025
Malleus Holding AS
Org.nr. 918296417 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Lier
Aksjene i Malleus Holding AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 712 315 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 74,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Malleus Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −1,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,84 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Malleus Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,2 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 1,6 mill. kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Malleus Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,2 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 4 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,3 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 75,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 790 187 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 784 934 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Malleus Holding AS?
Malleus Holding AS eies til slutt av Ørjar Gjeitsund Kveta (50 % gjennom Viari AS), Personlig eier A (25 % gjennom Ni-Ma AS) og Personlig eier B (25 % gjennom Ni-Ma AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Malleus Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Ørjar Gjeitsund Kveta gjennom Viari AS. Eier også aksjer i Rec Silicon Holdings AS (under 0,01 %) | 50 % | 37,4 mill. kr | 373 317 kr |
| Personlig eier A gjennom Ni-Ma AS | 25 % | 18,7 mill. kr | 169 499 kr |
| Personlig eier B gjennom Ni-Ma AS | 25 % | 18,7 mill. kr | 169 499 kr |
- Verdigrunnlag
- 93,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 74,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 712 315 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 784 934 kr
Hendelser i eierkjeden
- MALLEUS HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i M TRADE AS i 2025.
I eierkjeden
- Eierandel i: Trondheimsvegen 503 AS
- Eierandel i: Mjåvannsvegen 125 AS
- Eierandel i: M Trade AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.