Anslag · inntektsår 2025
Flux Utvikling AS
Org.nr. 918275444 · AS · Eiendomsforvaltning på oppdrag · Asker
Aksjene i Flux Utvikling AS gir de 4 personlige eierne anslagsvis 373 651 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 44,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Flux Utvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 900 312 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Flux Utvikling AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 47 277 kr og den langsiktige gjelden økte med 22 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 724 189 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 45,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 462 232 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 450 156 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Flux Utvikling AS?
Flux Utvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (31,7 % gjennom Start Holding AS → Dy Holding AS), Personlig eier B (31,7 % gjennom Start Holding AS → Ferik Holding AS), Personlig eier C (31,7 % gjennom Start Holding AS → Semi Holding AS) og Personlig eier D (5 % gjennom Northern Industries B Holding AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Flux Utvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Start Holding AS → Dy Holding AS | 31,7 % | 14,1 mill. kr | 123 016 kr |
| Personlig eier B gjennom Start Holding AS → Ferik Holding AS | 31,7 % | 14,1 mill. kr | 123 016 kr |
| Personlig eier C gjennom Start Holding AS → Semi Holding AS | 31,7 % | 14,1 mill. kr | 123 016 kr |
| Personlig eier D gjennom Northern Industries B Holding AS | 5 % | 2,2 mill. kr | 4 603 kr |
- Verdigrunnlag
- 55,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 44,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 373 651 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 450 156 kr
Hendelser i eierkjeden
- START HOLDING AS gikk fra 46,9 % til 44,9 % av aksjene i GUNDERSEN & LØKEN AS i 2024.
- DY HOLDING AS delte anslagsvis ut 103,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (47 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (56,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (359 424 kr).
- Innskutt egenkapital i DY HOLDING AS økte med 86,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i DY HOLDING AS steg fra 15 mill. kr i 2023 til 57,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- FERIK HOLDING AS delte anslagsvis ut 10 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (44 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (57,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (91,4 mill. kr).
- Finansinntektene i FERIK HOLDING AS steg fra 15,5 mill. kr i 2023 til 58 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SEMI HOLDING AS delte anslagsvis ut 104,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (48,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (56,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (716 025 kr).
- Innskutt egenkapital i SEMI HOLDING AS økte med 87,5 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i SEMI HOLDING AS steg fra 15,1 mill. kr i 2023 til 57,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Arctic Seaweed Holding AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.