Anslag · inntektsår 2025
Safety & Security Service AS
Org.nr. 918129200 · AS · Uspesifisert engroshandel · Oslo
Aksjene i Safety & Security Service AS gir de 41 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Safety & Security Service AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 24 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,5 % av den samme verdien, så avkastningen er 47,8 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Safety & Security Service AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,7 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 33 261 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 29 705 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Safety & Security Service AS?
Safety & Security Service AS eies til slutt av Personlig eier A (7,3 % gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS og Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS og Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS), Personlig eier B (6,8 % gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS og Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS og Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS), Personlig eier C (6,7 % gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS og Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS), Personlig eier D (4,4 % gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS og Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS) og Personlig eier E (4,2 % gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS og Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Safety & Security Service AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Irafas AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Dunderboy AS | 7,3 % | 343 728 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tommen AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Tekas AS → Smøråslia Holding AS | 6,8 % | 322 338 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From MB AS → Fredrik Buck Holding AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → From AS → Fredrik Buck Holding AS | 6,7 % | 318 314 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Arabo Invest AS | 4,4 % | 205 899 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 197 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Capreca AS | 4,2 % | 197 693 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks JB AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS | 3,7 % | 176 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks K AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bucks AS | 3,7 % | 176 764 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Bmsteen AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Maema AS | 3,4 % | 162 902 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Kagge AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Torkap Holding AS → Mabeni AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Mabeni AS | 3,3 % | 155 219 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 131 780 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 131 780 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Bemacs → Jah AS | 2,8 % | 131 780 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ylnarg AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Granly AS | 2,7 % | 128 219 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → Ina Reff AS; Bertel O. Steen Defence Holding AS → Bosk Invest AS → Bosk Medinvest i AS → Bertel O. Steen Kapital AS → Bertel O. Steen Holding AS → AS Ijati | 2,4 % | 113 223 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 5,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 29 705 kr
Hendelser i eierkjeden
- BERTEL O. STEEN DEFENCE HOLDING AS delte anslagsvis ut 58,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (630 511 kr) pluss årsresultatet 2025 (63,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (5,9 mill. kr).
- BOSK INVEST AS delte anslagsvis ut 555 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (285,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (592 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (322,7 mill. kr).
- Finansinntektene i BOSK INVEST AS steg fra 101,2 mill. kr i 2024 til 624,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BOSK INVEST AS gikk fra 96,1 % til 0 % av aksjene i BOS POWER AS i 2025.
- BOSK MEDINVEST I AS delte anslagsvis ut 53,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−334 190 kr) pluss årsresultatet 2025 (54,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i BOSK MEDINVEST I AS falt med 5,4 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O. STEEN KAPITAL AS delte anslagsvis ut 721,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (171,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (550,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS falt med 31 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS steg fra 95,2 mill. kr i 2024 til 554,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 630 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mrd. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,3 mrd. kr).
- AS BEMACS delte anslagsvis ut 35,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (187,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (34,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (186,5 mill. kr).
- Finansinntektene i AS BEMACS steg fra 232 131 kr i 2024 til 35,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i SAFETY & SECURITY SERVICE AS falt med 547 191 kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- BERTEL O. STEEN DEFENCE HOLDING AS delte anslagsvis ut 96,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (82,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (630 511 kr).
- BOSK INVEST AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (255,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (80,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (285,7 mill. kr).
- BOSK INVEST AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i ARDOQ AS i 2024.
- BOSK INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i HUBRO GROUP MIP AS i 2024.
- BERTEL O. STEEN KAPITAL AS delte anslagsvis ut 125 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (209 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (87,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (171,3 mill. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN KAPITAL AS steg fra 11,5 mill. kr i 2023 til 95,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BERTEL O. STEEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 140 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (169,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mrd. kr).
- Finansinntektene i BERTEL O. STEEN HOLDING AS steg fra 46,6 mill. kr i 2023 til 206,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.