Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Skya Regnskap AS

Org.nr. 918097902 · AS · Regnskapsføring og bokføring · Tønsberg

Aksjene i Skya Regnskap AS gir de 80 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Skya Regnskap AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt 60 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,2 % av den samme verdien, så avkastningen er 296 ganger formuesskatten.

Hva ble holdt tilbake i Skya Regnskap AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 5 969 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.

Hvordan har det gått med Skya Regnskap AS?

Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 669 090 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (9 603 kr).

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 14 471 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 5 969 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Skya Regnskap AS?

Skya Regnskap AS eies til slutt av Personlig eier A (7,2 % gjennom Staud Gruppen AS → Oseberg Gruppen AS → Skatvedt Invest AS og Staud Gruppen AS → Skatvedt Invest AS), Personlig eier B (7,2 % gjennom Staud Gruppen AS → Oseberg Gruppen AS → Ø. Skatvedt Holding AS og Staud Gruppen AS → Ø. Skatvedt Holding AS), Personlig eier C (5,6 % gjennom Staud Gruppen AS → Oseberg Gruppen AS → Teie Invest AS og Staud Gruppen AS → Teie Invest AS), Personlig eier D (4,6 % gjennom Staud Gruppen AS → Oseberg Gruppen AS → Rits Holding AS og Staud Gruppen AS → Rits Holding AS) og Personlig eier E (4,4 % gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS og Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Varro Kapitalpartner AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Skya Regnskap AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Staud Gruppen AS → Oseberg Gruppen AS → Skatvedt Invest AS; Staud Gruppen AS → Skatvedt Invest AS7,2 %169 199 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Staud Gruppen AS → Oseberg Gruppen AS → Ø. Skatvedt Holding AS; Staud Gruppen AS → Ø. Skatvedt Holding AS7,2 %169 199 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Staud Gruppen AS → Oseberg Gruppen AS → Teie Invest AS; Staud Gruppen AS → Teie Invest AS5,6 %133 048 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Staud Gruppen AS → Oseberg Gruppen AS → Rits Holding AS; Staud Gruppen AS → Rits Holding AS4,6 %108 743 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS; Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Varro Kapitalpartner AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS4,4 %104 826 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Vannin Invest AS → Leblon Group AS4,4 %103 584 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Trethom AS3,6 %85 061 kr0 kr
Bull Invest AG (selskap) gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)3,2 %74 738 kr–
Personlig eier H gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Hesnes Invest AS → Hesnes Holding AS → Hesnes Kaja Ii AS3,2 %74 738 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Mattisberget AS; Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Mattisberget AS → Bog Invest AS3,1 %73 920 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Engløkk Industrier AS3,1 %73 221 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Zeiner Vekst AS → Zeiner Invest AS3,1 %73 221 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Mattisberget AS; Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Mattisberget AS → Jill Holding AS3 %69 606 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Mattisberget AS; Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Mattisberget AS → Hejo Holding AS2,5 %58 931 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Mattisberget AS; Staud Gruppen AS → Varro Invest 3 AS → Mattisberget AS → Acg AS2,2 %51 466 kr0 kr
Verdigrunnlag
2,9 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
2,4 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
5 969 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Innskutt egenkapital i STAUD GRUPPEN AS økte med 5,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i STAUD GRUPPEN AS steg fra 892 376 kr i 2024 til 4,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • OSEBERG GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (9,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i HESNES INVEST AS falt med 124,7 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Finansinntektene i HESNES INVEST AS steg fra 0 kr i 2024 til 28,7 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • HESNES HOLDING AS delte anslagsvis ut 221,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (634,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (38,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (452,1 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i VANNIN INVEST AS økte med 8,1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • SKYA24 HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKYA REGNSKAP AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
  • Innskutt egenkapital i STAUD GRUPPEN AS økte med 38,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i VARRO INVEST 3 AS økte med 27,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • OSEBERG GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (9,5 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i HESNES INVEST AS økte med 47 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • HESNES HOLDING AS delte anslagsvis ut 50 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (585,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (99,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (634,7 mill. kr).

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.