Anslag · inntektsår 2025
Pharma Holdings AS
Org.nr. 917999244 · AS · Forskning og eksperimentell utvikling innenfor naturvitenskap og teknikk · Tromsø
Aksjene i Pharma Holdings AS gir de 62 personlige eierne anslagsvis 8 973 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Pharma Holdings AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −136,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,58 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Pharma Holdings AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 2,6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 11,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 93 440 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 47 665 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Pharma Holdings AS?
Pharma Holdings AS eies til slutt av Personlig eier A (40,7 % gjennom Care Holding AS og Seed Capital AS → Care Holding AS), Personlig eier B (6,9 % gjennom Taj Holding AS → Lyr Invest AS), Personlig eier C (4,9 % gjennom Consept Eiendom AS), Personlig eier D (3,6 % gjennom Saturn Invest AS) og Personlig eier E (3,5 % gjennom Saturn Invest AS → Jof Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pharma Holdings AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Care Holding AS; Seed Capital AS → Care Holding AS | 40,7 % | 2,7 mill. kr | 8 973 kr |
| Personlig eier B gjennom Taj Holding AS → Lyr Invest AS | 6,9 % | 447 842 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Consept Eiendom AS | 4,9 % | 317 369 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Saturn Invest AS | 3,6 % | 231 740 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Saturn Invest AS → Jof Invest AS | 3,5 % | 230 815 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Agir AS | 2,8 % | 179 910 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Odd Berg AS | 2,7 % | 178 926 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Taj Holding AS → Lyr Invest AS → Ynni Invest AS | 1,7 % | 110 798 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 1,5 % | 96 438 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Taj Holding AS → Lyr Invest AS → LTH Invest AS | 1,4 % | 92 236 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Agir AS → Kaupaloki AS | 1,4 % | 89 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Agir AS → Kaupaloki AS | 1,4 % | 89 955 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Brødrene Karlsen Holding AS → Astrid Marie AS | 1,1 % | 72 475 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Brødrene Karlsen Holding AS → Astrid Marie AS | 1,1 % | 72 475 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Brødrene Karlsen Holding AS → Roar AS | 1 % | 65 227 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 8 973 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 47 665 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i PHARMA HOLDINGS AS økte med 6,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Antall aksjer i PHARMA HOLDINGS AS økte fra 1 191 744 til 1 353 505 i 2025, og 8 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- JAHATT AS gikk fra 4,5 % til 0 % av aksjene i PHARMA HOLDINGS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SATURN INVEST AS gikk fra 20,1 % til 0 % av aksjene i SATURN INVEST AS i 2025.
- SATURN INVEST AS gikk fra 13,9 % til 0 % av aksjene i FLYCO AS i 2025.
- BRØDRENE KARLSEN HOLDING AS gikk fra 34 % til 0 % av aksjene i SENJA REDERI AS i 2025.
- BRØDRENE KARLSEN HOLDING AS gikk fra 29 % til 0 % av aksjene i MAREALIS INNOVATION AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PHARMA HOLDINGS AS falt med 8,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Antall aksjer i PHARMA HOLDINGS AS økte fra 1 011 744 til 1 191 744 i 2024, og 5 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- TUT AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i PHARMA HOLDINGS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i LYR INVEST AS falt med 10,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i LYR INVEST AS steg fra 2 mill. kr i 2023 til 21,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SATURN INVEST AS delte anslagsvis ut 306,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (208,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,2 mrd. kr).
- SATURN INVEST AS gikk fra 55 % til 53,8 % av aksjene i AKVAFUTURE AS i 2024.
- CONSEPT EIENDOM AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i AS POLARLEIE i 2024.
- Innskutt egenkapital i BRØDRENE KARLSEN HOLDING AS økte med 22,3 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i BRØDRENE KARLSEN HOLDING AS steg fra 189,4 mill. kr i 2023 til 194,2 mrd. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BRØDRENE KARLSEN HOLDING AS delte anslagsvis ut 70,1 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (1,1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2023 (171,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (1,2 mrd. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Peptide Patents AS
- Eierandel i: Pharmasum Therapeutics AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.