Anslag · inntektsår 2025
Bluesolutions AS
Org.nr. 917980667 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Øygarden
Aksjene i Bluesolutions AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 11 608 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Bluesolutions AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 112,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,61 % av den samme verdien, så avkastningen er 186,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Bluesolutions AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 10,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 6,9 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 91 762 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 4,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Bluesolutions AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 10,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 10,7 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,4 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 39,2 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (87 852 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 14,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 122 430 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 54 609 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bluesolutions AS?
Bluesolutions AS eies til slutt av Personlig eier A (40,4 % gjennom Mega Solutions AS → Resi Invest AS → Myre Holding & Invest AS), Personlig eier B (23,3 % gjennom Mega Solutions AS → Resi Invest AS → RSSC Holding & Invest AS og Mega Solutions AS → RSSC Holding & Invest AS), Personlig eier C (21,2 % gjennom Mega Solutions AS → Resi Invest AS → Møllerstrøm Holding & Invest AS og Mega Solutions AS → Møllerstrøm Holding & Invest AS), Personlig eier D (3,5 % gjennom Mega Solutions AS → JKT Holding AS) og Personlig eier E (2 % gjennom Mega Solutions AS → Olsvik Holding & Invest AS), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bluesolutions AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Mega Solutions AS → Resi Invest AS → Myre Holding & Invest AS | 40,4 % | 2,9 mill. kr | 11 608 kr |
| Personlig eier B gjennom Mega Solutions AS → Resi Invest AS → RSSC Holding & Invest AS; Mega Solutions AS → RSSC Holding & Invest AS | 23,3 % | 1,7 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Mega Solutions AS → Resi Invest AS → Møllerstrøm Holding & Invest AS; Mega Solutions AS → Møllerstrøm Holding & Invest AS | 21,2 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mega Solutions AS → JKT Holding AS | 3,5 % | 252 721 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Mega Solutions AS → Olsvik Holding & Invest AS | 2 % | 144 418 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Mega Solutions AS | 2 % | 144 402 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mega Solutions AS → Hubro Hold AS | 1,5 % | 108 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mega Solutions AS → Hubro Hold AS | 1,5 % | 108 307 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Mega Solutions AS → Resi Invest AS → Møllerstrøm Holding & Invest AS; Mega Solutions AS → Møllerstrøm Holding & Invest AS | 1 % | 75 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mega Solutions AS → Resi Invest AS → Møllerstrøm Holding & Invest AS; Mega Solutions AS → Møllerstrøm Holding & Invest AS | 1 % | 75 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mega Solutions AS → Levang Holding AS | 1 % | 72 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mega Solutions AS | 1 % | 72 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Mega Solutions AS → Tas-Holding AS | 0,5 % | 36 106 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7,2 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 11 608 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 54 609 kr
Hendelser i eierkjeden
- BLUESOLUTIONS AS delte anslagsvis ut 3,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (12,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,4 mill. kr).
- MEGA SOLUTIONS AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (9,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i RESI INVEST AS falt med 2,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MYRE HOLDING & INVEST AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (25,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (26,1 mill. kr).
- RSSC HOLDING & INVEST AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,1 mill. kr).
- BLUESOLUTIONS AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i MEGA SOLUTIONS AS falt med 5,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RESI INVEST AS delte anslagsvis ut 3,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,1 mill. kr).
- MYRE HOLDING & INVEST AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (25,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (25,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.