Anslag · inntektsår 2025
Maler Rune Skilbrei AS
Org.nr. 917908613 · AS · Maler- og glassarbeid · Sunnfjord
Aksjene i Maler Rune Skilbrei AS gir de 79 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Maler Rune Skilbrei AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 40,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,52 % av den samme verdien, så avkastningen er 77,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Maler Rune Skilbrei AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 1,9 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 83 531 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Maler Rune Skilbrei AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 1,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 311 873 kr og den langsiktige gjelden økte med 1,9 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 75,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (51 599 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 5,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 34 336 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 32 074 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Maler Rune Skilbrei AS?
Maler Rune Skilbrei AS eies til slutt av FSN Capital GP V Limited (52,9 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Wall Topco AS), Valmora Equity GMBH (1,2 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS), CHRV Holding Aps (0,9 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS), Personlig eier A (0,8 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Schwenke Holding AS) og Personlig eier B (0,6 % gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Lars Lindvik AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Maler Rune Skilbrei AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| FSN Capital GP V Limited gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Wall Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 52,9 % | 2,6 mill. kr | – |
| Valmora Equity GMBH gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,2 % | 58 488 kr | – |
| CHRV Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 43 777 kr | – |
| Personlig eier A gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Schwenke Holding AS | 0,8 % | 37 454 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Lars Lindvik AS | 0,6 % | 28 771 kr | 0 kr |
| Junijo Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,6 % | 27 893 kr | – |
| Thue Bo Ii Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 27 026 kr | – |
| Tom Olsen Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 26 637 kr | – |
| Personlig eier C gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Buer Invest AS | 0,5 % | 26 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Buer Invest AS | 0,5 % | 26 633 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → T. Tørdal Invest AS | 0,5 % | 25 864 kr | 0 kr |
| Peder Axelsen Holdings Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 24 066 kr | – |
| Torben Busk Sørensen Holding Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 22 920 kr | – |
| Personlig eier F gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS → Murvika Invest AS | 0,5 % | 22 697 kr | 0 kr |
| Hofsted Eiendomme Aps gjennom HG Håndverksgruppen Norge AS → Håndverksgruppen Group AS → Floor Bidco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,4 % | 20 132 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 6,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 32 074 kr
Hendelser i eierkjeden
- MALER RUNE SKILBREI AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,5 mill. kr).
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS delte anslagsvis ut 57,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (236,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (118 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (296,8 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS økte med 264,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FLOOR BIDCO AS økte med 281,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i WALL TOPCO AS økte med 235 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BUER INVEST AS gikk fra 6,1 % til 0 % av aksjene i CLUB UNITED AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i GRASPIFY AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,9 % til 0 % av aksjene i MEDICAL DEVICE IMPORT AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 2,2 % til 0 % av aksjene i VISUADO AS i 2025.
- BUER INVEST AS gikk fra 1,3 % til 0 % av aksjene i ECHESS AS i 2025.
- SCHWENKE HOLDING AS delte anslagsvis ut 4,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (184 632 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (18,4 mill. kr).
- MALER RUNE SKILBREI AS delte anslagsvis ut 5,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,1 mill. kr).
- HG HÅNDVERKSGRUPPEN NORGE AS delte anslagsvis ut 134,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (220,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (150,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (236,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HÅNDVERKSGRUPPEN GROUP AS økte med 116,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i FLOOR BIDCO AS økte med 120,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i FLOOR BIDCO AS steg fra 24 542 kr i 2023 til 14 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i WALL TOPCO AS steg fra 404 000 kr i 2023 til 15,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- BUER INVEST AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ATLAS GARANTI AS i 2024.
- SCHWENKE HOLDING AS delte anslagsvis ut 10,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (33,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−383 746 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (22,3 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.