Anslag · inntektsår 2025
Iso Management AS
Org.nr. 917609187 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Skien
Aksjene i Iso Management AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Iso Management AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 53,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,6 % av den samme verdien, så avkastningen er 88,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Iso Management AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 762 547 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 59 358 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Iso Management AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 762 547 kr. Bankinnskuddene falt med 3 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 3,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 41,6 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (84 051 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 52 246 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Iso Management AS?
Iso Management AS eies til slutt av Personlig eier A (20 %), Personlig eier B (20 %), Personlig eier C (20 % gjennom Vedlikehold og Utleige Stord AS), Personlig eier D (14 % gjennom Rafa Holding AS) og Personlig eier E (10 %), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Iso Management AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 20 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B | 20 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vedlikehold og Utleige Stord AS | 20 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Rafa Holding AS | 14 % | 977 845 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 10 % | 698 460 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 10 % | 698 460 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Rafa Holding AS | 2 % | 139 692 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Rafa Holding AS | 2 % | 139 692 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Rafa Holding AS | 2 % | 139 692 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 52 246 kr
Hendelser i eierkjeden
- ISO MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (520 736 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,2 mill. kr).
- RAFA HOLDING AS delte anslagsvis ut 999 999 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mill. kr).
- Finansinntektene i RAFA HOLDING AS steg fra 51 116 kr i 2024 til 1,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- RAFA HOLDING AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−50 696 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,2 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.