Anslag · inntektsår 2025
Springboard Martech AS
Org.nr. 917553394 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Springboard Martech AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Springboard Martech AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 1,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,11 % av den samme verdien, så avkastningen er 15,4 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Springboard Martech AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 260 197 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 6 305 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Springboard Martech AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 260 197 kr. Bankinnskuddene falt med 68 680 kr. Det er i snitt tatt ut 175 000 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 37,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (4 723 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 2 936 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Springboard Martech AS?
Springboard Martech AS eies til slutt av Personlig eier A (67,6 % gjennom FFM Holding AS), Personlig eier B (3 % gjennom ST Hans Holding AS), Personlig eier C (2,9 %), Personlig eier D (2,7 % gjennom Svaskinn Holding AS) og Personlig eier E (2,6 % gjennom Omni Retail Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Springboard Martech AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom FFM Holding AS | 67,6 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom ST Hans Holding AS | 3 % | 62 300 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 2,9 % | 58 933 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Svaskinn Holding AS | 2,7 % | 54 723 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Omni Retail Holding AS | 2,6 % | 53 664 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Eirik Fuglestad Holding AS | 2,5 % | 50 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Eirik Norman AS | 2,5 % | 50 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 2,5 % | 50 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom NTD Holding AS | 2,5 % | 50 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sideshow AS | 2,5 % | 50 514 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Turskr AS | 1,6 % | 32 203 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Turskr AS | 1,5 % | 30 940 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Teso AS | 1,3 % | 26 836 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Brain Venture AS | 1,2 % | 25 257 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Hüllert Projects AS | 1,2 % | 25 257 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,1 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2 936 kr
Hendelser i eierkjeden
- FFM HOLDING AS gikk fra 7,5 % til 0 % av aksjene i MC OSLO AS i 2025.
- Finansinntektene i OMNI RETAIL HOLDING AS steg fra 17 413 kr i 2024 til 1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EIRIK FUGLESTAD HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (68 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (19,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (82,4 mill. kr).
- Finansinntektene i EIRIK FUGLESTAD HOLDING AS steg fra 1,4 mill. kr i 2023 til 20,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EIRIK FUGLESTAD HOLDING AS gikk fra 60 % til 0 % av aksjene i EFJH AS i 2024.
I eierkjeden
- Eierandel i: Martech24 AS
- Eierandel i: Lipscore Temporary AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.