Anslag · inntektsår 2025
Vantage Holding AS
Org.nr. 917550891 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Bergen
Aksjene i Vantage Holding AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13 893 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Vantage Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 ble 19 300 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 5 489 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 7 303 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Vantage Holding AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 23 615 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12 889 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vantage Holding AS?
Vantage Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (17,1 % gjennom Hodneland Invest AS), Personlig eier B (13,3 % gjennom Teruel AS), Personlig eier C (9,4 % gjennom Arstein AS), Personlig eier D (8,7 % gjennom Harald Bastiansen Invest AS) og Personlig eier E (6,6 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vantage Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hodneland Invest AS | 17,1 % | 2 378 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Teruel AS | 13,3 % | 1 844 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Arstein AS | 9,4 % | 1 300 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Harald Bastiansen Invest AS | 8,7 % | 1 208 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 6,6 % | 922 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Stardust Invest AS | 4,8 % | 673 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4,5 % | 627 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nilin AS | 4,4 % | 608 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 4,2 % | 581 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 4 % | 553 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 3,7 % | 516 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 3,7 % | 516 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 3,7 % | 516 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 3,6 % | 498 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 3,5 % | 479 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 17 366 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13 893 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i VANTAGE HOLDING AS falt med 1,6 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HODNELAND INVEST AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−190 795 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7 mill. kr).
- VANTAGE HOLDING AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i WAIYS AS i 2024.
- Finansinntektene i TERUEL AS steg fra 310 956 kr i 2023 til 3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ARSTEIN AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (172 002 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i ARSTEIN AS økte med 1,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- HARALD BASTIANSEN INVEST AS delte anslagsvis ut 8,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (7,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i HARALD BASTIANSEN INVEST AS økte med 8,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STARDUST INVEST AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (505 083 kr) pluss årsresultatet 2024 (584 860 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i STARDUST INVEST AS økte med 1,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i NILIN AS steg fra 7 209 kr i 2023 til 3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
I eierkjeden
- Eierandel i: Hemla Vantage AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.