Anslag · inntektsår 2025
Slemdal Utvikling AS
Org.nr. 917447209 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Oslo
Aksjene i Slemdal Utvikling AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 2 421 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Slemdal Utvikling AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −61,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,59 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Slemdal Utvikling AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 14,7 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 157 362 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Slemdal Utvikling AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 14,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,8 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 24,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 79 049 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 725 022 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 49 137 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Slemdal Utvikling AS?
Slemdal Utvikling AS eies til slutt av Personlig eier A (30 % gjennom J. B. Ugland Eiendomsutvikling → J.B. Ugland Eiendom AS → J. B. Ugland Holding AS → J.B.Ugland AS), Personlig eier B (17,5 % gjennom Vedal Investor AS → Vedal Gruppen AS → Fastlight AS), Personlig eier C (17,5 % gjennom Vedal Investor AS → Vedal Gruppen AS → Plus Invest AS), Personlig eier D (15,8 % gjennom Rebus Stor-Oslo AS → Rebus Utvikling AS → Rebus Handelseiendom AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → Odd Reitan Private Holding AS og Rebus Stor-Oslo AS → Rebus Utvikling AS → Rebus Handelseiendom AS → Reitan Eiendom AS → Odd Reitan Private Holding AS) og Personlig eier E (9,6 % gjennom Rebus Stor-Oslo AS → Rebus Utvikling AS → Rebus Handelseiendom AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → Orr Invest AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Slemdal Utvikling AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom J. B. Ugland Eiendomsutvikling → J.B. Ugland Eiendom AS → J. B. Ugland Holding AS → J.B.Ugland AS | 30 % | 2 mill. kr | 2 421 kr |
| Personlig eier B gjennom Vedal Investor AS → Vedal Gruppen AS → Fastlight AS | 17,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Vedal Investor AS → Vedal Gruppen AS → Plus Invest AS | 17,5 % | 1,2 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Rebus Stor-Oslo AS → Rebus Utvikling AS → Rebus Handelseiendom AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → Odd Reitan Private Holding AS; Rebus Stor-Oslo AS → Rebus Utvikling AS → Rebus Handelseiendom AS → Reitan Eiendom AS → Odd Reitan Private Holding AS | 15,8 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Rebus Stor-Oslo AS → Rebus Utvikling AS → Rebus Handelseiendom AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → Orr Invest AS | 9,6 % | 639 634 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Rebus Stor-Oslo AS → Rebus Utvikling AS → Rebus Handelseiendom AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → MVK Capital AS | 4,7 % | 316 650 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Rebus Stor-Oslo AS → Rebus Utvikling AS → Rebus Handelseiendom AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → MVK Capital AS | 4,7 % | 316 650 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 2 421 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 49 137 kr
Hendelser i eierkjeden
- REBUS STOR-OSLO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STANGEVEGEN 113 HOLDING AS i 2025.
- REBUS STOR-OSLO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TJØME EIENDOMSUTVIKLING AS i 2025.
- REBUS STOR-OSLO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i STOLVSTADVEGEN 5 AS i 2025.
- REBUS STOR-OSLO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ØREBEKK SENTER AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i REBUS UTVIKLING AS økte med 500 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i REBUS HANDELSEIENDOM AS økte med 523,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- REITAN EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SPAREBANK 1 FAGERNES EIENDOM AS i 2025.
- REITAN EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CHRISTIANIA AREAL AS i 2025.
- REITAN EIENDOM AS gikk fra 61 % til 0 % av aksjene i ANDSELV NÆRINGSTOMT AS i 2025.
- REITAN EIENDOM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i O. SKASLIENS VEG 20 AS i 2025.
- REITAN EIENDOM AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i KASTBREKKA EIENDOM AS i 2025.
- VEDAL GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (142,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (49,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (151,9 mill. kr).
- Finansinntektene i REBUS UTVIKLING AS steg fra −27 mill. kr i 2023 til 68,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i REITAN EIENDOM AS økte med 3,9 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- REITAN EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i TJØME BUTIKKEIENDOM AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i VEDAL INVESTOR AS økte med 22,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VEDAL INVESTOR AS gikk fra 50 % til 0 % av aksjene i TOMTEGATEN 64 HOLDING AS i 2024.
- VEDAL INVESTOR AS gikk fra 17 % til 0 % av aksjene i STRØMSBU HAGE AS i 2024.
- VEDAL GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 40 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (134,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (47,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (142,1 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.