Anslag · inntektsår 2025
Tungaveien 36 AS
Org.nr. 917424977 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Trondheim
Aksjene i Tungaveien 36 AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Tungaveien 36 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 6,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,4 % av den samme verdien, så avkastningen er 17,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Tungaveien 36 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 368 043 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 36 092 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Tungaveien 36 AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 368 043 kr. Bankinnskuddene økte med 35 kr. Det er i snitt tatt ut 482 519 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 17,4 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (27 711 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 13 922 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 17 225 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Tungaveien 36 AS?
Tungaveien 36 AS eies til slutt av Personlig eier A (22,4 % gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Øvre Rotvoll AS og Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Øvre Rotvoll AS), Personlig eier B (22,3 % gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Ir Oust Eiendom AS og Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Øvre Rotvoll AS → Ir Oust Eiendom AS og Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Øvre Rotvoll AS → Ir Oust Eiendom AS), Personlig eier C (18,6 % gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → HGR Invest AS), Personlig eier D (17,2 % gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Bjørnar Oust AS og Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Øvre Rotvoll AS → Bjørnar Oust AS og Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Øvre Rotvoll AS → Bjørnar Oust AS) og Personlig eier E (16,6 % gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Øvre Rotvoll AS → Fyken Eierskap AS og Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Fyken Eierskap AS og Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Øvre Rotvoll AS → Fyken Eierskap AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Tungaveien 36 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Øvre Rotvoll AS; Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Øvre Rotvoll AS | 22,4 % | 778 758 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Ir Oust Eiendom AS; Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Øvre Rotvoll AS → Ir Oust Eiendom AS; Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Øvre Rotvoll AS → Ir Oust Eiendom AS | 22,3 % | 775 716 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → HGR Invest AS | 18,6 % | 646 245 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Bjørnar Oust AS; Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Øvre Rotvoll AS → Bjørnar Oust AS; Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Øvre Rotvoll AS → Bjørnar Oust AS | 17,2 % | 598 238 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Øvre Rotvoll AS → Fyken Eierskap AS; Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Fyken Eierskap AS; Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Øvre Rotvoll AS → Fyken Eierskap AS | 16,6 % | 578 729 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS → Toseth Prosjektutvikling AS | 2,1 % | 74 437 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Tungaveien 38 AS → Strinda Næring AS → Strinda Eiendom AS | 0,9 % | 30 390 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 17 225 kr
Hendelser i eierkjeden
- TUNGAVEIEN 38 AS delte anslagsvis ut 803 579 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (719 010 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,4 mill. kr).
- STRINDA EIENDOM AS delte anslagsvis ut 3,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (31,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−354 939 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,6 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i STRINDA EIENDOM AS økte med 3,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- TUNGAVEIEN 36 AS delte anslagsvis ut 512 686 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (491 929 kr) pluss årsresultatet 2024 (382 505 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (361 748 kr).
- TUNGAVEIEN 38 AS delte anslagsvis ut 787 319 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (738 205 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,5 mill. kr).
- Finansinntektene i ØVRE ROTVOLL AS steg fra 2,9 mill. kr i 2023 til 88,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.