Anslag · inntektsår 2025
Immerse Optics AS
Org.nr. 916979444 · AS · Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · Oslo
Aksjene i Immerse Optics AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Immerse Optics AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 125 300 kr. Bankinnskuddene økte med 92 349 kr og den langsiktige gjelden økte med 944 444 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Immerse Optics AS?
Immerse Optics AS eies til slutt av Eirik Gartland Wahlstrøm (27,3 % gjennom Egw Holding AS og direkte), Harald Løvland Manheim (27,3 % gjennom Zatacka Holding AS og direkte), Vilde Wettergreen (8 % gjennom V.W. Invest AS), Ingrid Fallrø Skrede (4 % gjennom Ophrys Invest AS) og Marianne Wahlstrøm (2,9 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Immerse Optics AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Eirik Gartland Wahlstrøm gjennom Egw Holding AS; direkte. Eier også aksjer i Vår Energi ASA (under 0,01 %) | 27,3 % | 373 548 kr | 0 kr |
| Harald Løvland Manheim gjennom Zatacka Holding AS; direkte | 27,3 % | 373 548 kr | 0 kr |
| Vilde Wettergreen gjennom V.W. Invest AS. Eier også aksjer i Telenor ASA (under 0,01 %) | 8 % | 109 499 kr | 0 kr |
| Ingrid Fallrø Skrede gjennom Ophrys Invest AS | 4 % | 54 733 kr | 0 kr |
| Marianne Wahlstrøm. Eier også aksjer i Ludenso Founders Holding AS (3,39 %), Ludenso AS (0,81 %), Auk Eco AS (0,28 %), Havkraft AS (0,12 %), Glimr AS (0,1 %) og 5 andre | 2,9 % | 39 662 kr | 0 kr |
| Tronn Åskar Skjerstad gjennom Skjerstad.Net AS | 2,6 % | 36 103 kr | 0 kr |
| Tom Arnøy gjennom Likelihood AS. Eier også aksjer i Happybytes AS (0,26 %) | 2,5 % | 33 882 kr | 0 kr |
| Svein Nikolai Helling gjennom Peak Invest AS. Eier også aksjer i Høgehaug Holding AS (100 %) | 2,4 % | 32 383 kr | 0 kr |
| Dag Manheim. Eier også aksjer i Ludenso Founders Holding AS (2,64 %), Norsk Hydro ASA (under 0,01 %), Equinor ASA (under 0,01 %) | 2,3 % | 30 945 kr | 0 kr |
| Birger Rahal Lamnaouar Belboe gjennom Fikra Invest AS. Eier også aksjer i Way AS (under 0,01 %), Norwegian Air Shuttle ASA (under 0,01 %) | 2 % | 27 375 kr | 0 kr |
| Erik Kingsrud Treiborg gjennom Fairview AS | 1,6 % | 22 111 kr | 0 kr |
| Bjørn-Harald Myhre gjennom Great Minds AS → Norwegian Empire AS. Eier også aksjer i Andfjord Salmon Group AS (under 0,01 %), Smartoptics Group ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 20 192 kr | 0 kr |
| Trond Riiber Knudsen gjennom TRK Group AS. Eier også aksjer i TRK Advisory AS (100 %), Thefactory Angels Iii AS (5,46 %), Katapult Accelerator SPV 1 AS (3,32 %), Bjønndalsveien 7 Eiendomsinvest AS (2,5 %), Matchless AS (1,55 %) og 58 andre | 1,3 % | 17 607 kr | 0 kr |
| Martin Skogset. Eier også aksjer i Ludenso Founders Holding AS (1,41 %) | 1,2 % | 16 450 kr | 0 kr |
| Rune Halstensen gjennom Meierikvartalet AS → Gigant Gruppen AS. Eier også aksjer i Rosenkrantzgaten 11 AS (40 %), Arribatec Group ASA (0,01 %) | 1,2 % | 16 192 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,4 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i WISKI CAPITAL AS økte med 7,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- WISKI CAPITAL AS gikk fra 2,9 % til 1,7 % av aksjene i HAPPYBYTES AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i WISKI CAPITAL AS økte med 16,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.