Anslag · inntektsår 2025
Årdal Sjøfront AS
Org.nr. 916965958 · AS · Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Årdal
Aksjene i Årdal Sjøfront AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 823 925 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Årdal Sjøfront AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 37 928 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Årdal Sjøfront AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 37 928 kr. Bankinnskuddene økte med 50 029 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 857 751 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Årdal Sjøfront AS?
Årdal Sjøfront AS eies til slutt av Årdal Utvikling Sti (12,7 %), Willy Jensen (8,5 % gjennom Biskopen AS), Anne Line Røysi (8,4 % gjennom Skjolden Cruisekai AS → Røysi Invest AS → Alr Holding AS), Årdal Båtforening (7,6 %) og Rolf Ole Kleiven (7 % gjennom Kleiven Sogn AS → Rok Holding AS og Kleiven Sogn AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Årdal Sjøfront AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Årdal Utvikling Sti | 12,7 % | 104 736 kr | – |
| Willy Jensen gjennom Biskopen AS | 8,5 % | 69 824 kr | 0 kr |
| Anne Line Røysi gjennom Skjolden Cruisekai AS → Røysi Invest AS → Alr Holding AS | 8,4 % | 69 126 kr | 0 kr |
| Årdal Båtforening | 7,6 % | 62 842 kr | – |
| Rolf Ole Kleiven gjennom Kleiven Sogn AS → Rok Holding AS; Kleiven Sogn AS | 7 % | 57 954 kr | 0 kr |
| Jørgen Olavsson Hæreid gjennom Olav O. Hæreid AS → J.O. Hæreid AS | 6,8 % | 55 859 kr | 0 kr |
| Torstein Olavsson Hæreid gjennom Olav O. Hæreid AS → T.O. Hæreid AS | 6,8 % | 55 859 kr | 0 kr |
| Erling Eggum gjennom Årdal Hotelldrift AS → Arp Holding AS. Eier også aksjer i Fresvik Produkt AS (0,07 %) | 6,4 % | 52 578 kr | 0 kr |
| Britt Tvedt Stølen gjennom Stølen Invest AS | 3,8 % | 31 421 kr | 0 kr |
| Leiv Ingar Stølen gjennom Stølen Invest AS | 3,8 % | 31 421 kr | 0 kr |
| Olav Birger Hæreid gjennom Olav O. Hæreid AS. Eier også aksjer i Seimsdal Kraft AS (6,94 %) | 3,4 % | 27 930 kr | 0 kr |
| Alf Roger Voll Lereng gjennom Indresognbil AS | 2,6 % | 21 227 kr | 0 kr |
| Hege Stølen Berstad gjennom Stølen Invest AS | 2,5 % | 20 947 kr | 0 kr |
| Tonje Stølen Moen gjennom Stølen Invest AS | 2,5 % | 20 947 kr | 0 kr |
| Martin Oluf Andersen gjennom Herman Andersen AS → Martin Andersen AS | 2,1 % | 17 456 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 823 925 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STØLEN INVEST AS gikk fra 2,6 % til 0 % av aksjene i SOGN MILJØKRAFT AS i 2025.
- ÅRDAL HOTELLDRIFT AS delte anslagsvis ut 1,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (791 161 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,1 mill. kr).
- KLEIVEN SOGN AS delte anslagsvis ut 2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (34 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (35,8 mill. kr).
- ÅRDAL HOTELLDRIFT AS delte anslagsvis ut 648 180 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (440 076 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eier: Årdal Utvikling Sti
- Eier: Årdal Båtforening
- Eierandel i: Årdal Adventure AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.