Anslag · inntektsår 2025
Eys AS
Org.nr. 916920989 · AS · Bedriftsrådgivning og annen administrativ rådgivning · Oslo
Aksjene i Eys AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Eys AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −56,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,31 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Eys AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 6,1 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 51 817 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Eys AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 6,1 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 5,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 17 748 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 894 494 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 11 032 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Eys AS?
Eys AS eies til slutt av Helena Enger (27,9 % gjennom Gynoculus AS), Jørn Beckrøge (27,9 % gjennom Gynoculus AS), Kristine Meidell (9,4 % gjennom Meiberg AS), Ulf Kurt Jørn Müller-Henneberg (9,4 % gjennom Meiberg AS) og Peter Tang Thomsen (5,3 % gjennom Thomsen Holding AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Eys AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Helena Enger gjennom Gynoculus AS | 27,9 % | 799 310 kr | 0 kr |
| Jørn Beckrøge gjennom Gynoculus AS | 27,9 % | 799 310 kr | 0 kr |
| Kristine Meidell gjennom Meiberg AS. Eier også aksjer i Gynmeidell AS (100 %), Gynklinikk Nydalen AS (50 %) | 9,4 % | 270 016 kr | 0 kr |
| Ulf Kurt Jørn Müller-Henneberg gjennom Meiberg AS | 9,4 % | 270 016 kr | 0 kr |
| Peter Tang Thomsen gjennom Thomsen Holding AS | 5,3 % | 151 026 kr | 0 kr |
| Geir Hartmann gjennom Hartmann Invest AS. Eier også aksjer i Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 5 % | 142 225 kr | 0 kr |
| Kjell Gunnar Gundersen gjennom Vismed Holding AS | 4,1 % | 116 641 kr | 0 kr |
| Rasmus Kokou Heim gjennom Archon i AS. Eier også aksjer i Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %) | 3,3 % | 95 051 kr | 0 kr |
| Ole-Andreas Krohn gjennom Iso Industri Service AS. Eier også aksjer i Lyn 1896 AS (0,02 %), Reach Subsea ASA (under 0,01 %), DNB Bank ASA (under 0,01 %), Orkla ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %) | 1,7 % | 49 638 kr | 0 kr |
| Andre Hansen gjennom Ahan AS. Eier også aksjer i Sparebank 1 Nord-Norge (under 0,01 %), Sparebank 1 Sør-Norge ASA (under 0,01 %), Gjensidige Forsikring ASA (under 0,01 %), Telenor ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 41 893 kr | 0 kr |
| Arnhild Myklebust gjennom Myva AS | 1,4 % | 39 804 kr | 0 kr |
| Arne Valvatne gjennom Myva AS. Eier også aksjer i Valvatne Prosjekt AS (25 %), Valvatne Eigedom AS (10 %), Link Mobility Group Holding ASA (under 0,01 %), Yara International ASA (under 0,01 %), Aker BP ASA (under 0,01 %) og 1 andre | 1,2 % | 34 829 kr | 0 kr |
| Grethe Pensgård Gundersen gjennom Vismed Holding AS | 1,2 % | 32 977 kr | 0 kr |
| Ingebret Mojord gjennom Mojord Holding AS | 0,7 % | 20 418 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 032 kr
Hendelser i eierkjeden
- HARTMANN EIENDOMSUTVIKLING AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i EYS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- GYNOCULUS AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,5 mill. kr).
- VISMED HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (16,2 mill. kr).
- VISMED HOLDING AS gikk fra 20 % til 10 % av aksjene i GYMSALEN AS i 2025.
- GYNOCULUS AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1 mill. kr).
- MEIBERG AS gikk fra 1,8 % til 0 % av aksjene i BOLIGBYGGEREN ØGLÆND AS i 2024.
- VISMED HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,1 mill. kr).
- VISMED HOLDING AS gikk fra 100 % til 90 % av aksjene i IFOCUS ØYEKLINIKK STAVANGER AS i 2024.
- VISMED HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i IFOCUS ØYEKLINIKK HAUGESUND AS i 2024.
- HARTMANN INVEST AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i YOURCODE AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.