Anslag · inntektsår 2025
Ravnø AS
Org.nr. 916809697 · AS · Detaljhandel med klær · Inderøy
Aksjene i Ravnø AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ravnø AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −5,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,42 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Ravnø AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 544 671 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 49 044 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Ravnø AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 544 671 kr. Bankinnskuddene økte med 230 727 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 30 547 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 23 699 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 18 988 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ravnø AS?
Ravnø AS eies til slutt av Marek Grande Tachezy (30,8 % gjennom Made By Friends), Tom Soleng Furseth (27,7 % gjennom Akera AS), Torbjørn Kvien Madsen (20,8 %), Olav Berner Lian (16,6 %) og Ketil Skjærvik (1,9 %), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ravnø AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Marek Grande Tachezy gjennom Made By Friends | 30,8 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Tom Soleng Furseth gjennom Akera AS. Eier også aksjer i Ask Media AS (0,06 %), Sats ASA (under 0,01 %), Nordic Semiconductor ASA (under 0,01 %), Tomra Systems ASA (under 0,01 %), Vend Marketplaces ASA (under 0,01 %) | 27,7 % | 1 mill. kr | 0 kr |
| Torbjørn Kvien Madsen. Eier også aksjer i Egenberedskap AS (5 %), Inatur Norge AS (0,19 %) | 20,8 % | 760 755 kr | 0 kr |
| Olav Berner Lian. Eier også aksjer i Namdal Kornsilo og Mølle AS (0,02 %) | 16,6 % | 608 604 kr | 0 kr |
| Ketil Skjærvik. Eier også aksjer i Eldorado Kantine og Catering AS (100 %) | 1,9 % | 69 160 kr | 0 kr |
| Bjørn Morten Skjærvik | 1,1 % | 41 496 kr | 0 kr |
| Arnstein Erik Wagnild | 0,4 % | 13 832 kr | 0 kr |
| August Haugan Lid | 0,4 % | 13 832 kr | 0 kr |
| Carl Andreas Libach. Eier også aksjer i Scatec ASA (under 0,01 %), Mowi ASA (under 0,01 %) | 0,4 % | 13 832 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,6 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 18 988 kr
Hendelser i eierkjeden
- AKERA AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (49,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (51,6 mill. kr).
- AKERA AS gikk fra 50 % til 36,7 % av aksjene i TERAPITEAMET AS i 2025.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.