Anslag · inntektsår 2025
Waldemars AS
Org.nr. 916743920 · AS · Produksjon av næringsmidler ikke nevnt annet sted · Lillestrøm
Aksjene i Waldemars AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 189 142 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Waldemars AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −521 448 kr, mest med nye penger fra eierne (1,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Waldemars AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 521 448 kr. Bankinnskuddene økte med 621 739 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 376 862 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Waldemars AS?
Waldemars AS eies til slutt av Personlig eier A (11,1 % gjennom Nordic Convenience Group AS → Norgescatering Holding AS → Karwendel AS og Nordic Convenience Group AS → Karwendel AS), Personlig eier B (9,3 % gjennom Nordic Convenience Group AS → Invekstor AS), Personlig eier C (6,9 % gjennom Nordic Convenience Group AS → K4 Group AS → HK Capital AS), Personlig eier D (6,9 % gjennom Nordic Convenience Group AS → K4 Group AS → Fortuno Investments AS) og Personlig eier E (4,8 % gjennom Nordic Convenience Group AS → Norgescatering Holding AS → Lobster Management AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Waldemars AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Nordic Convenience Group AS → Norgescatering Holding AS → Karwendel AS; Nordic Convenience Group AS → Karwendel AS | 11,1 % | 21 057 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Nordic Convenience Group AS → Invekstor AS | 9,3 % | 17 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Nordic Convenience Group AS → K4 Group AS → HK Capital AS | 6,9 % | 12 999 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Nordic Convenience Group AS → K4 Group AS → Fortuno Investments AS | 6,9 % | 12 981 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Nordic Convenience Group AS → Norgescatering Holding AS → Lobster Management AS | 4,8 % | 9 056 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Nordic Convenience Group AS → Oppvekst AS | 3,6 % | 6 835 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Nordic Convenience Group AS | 3,2 % | 5 974 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Nordic Convenience Group AS | 3,2 % | 5 974 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Nordic Convenience Group AS → Norgescatering Holding AS → Gatliff Management AS | 2,8 % | 5 212 kr | 0 kr |
| Oppsving Invest AS gjennom Nordic Convenience Group AS | 2,7 % | 5 094 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Nordic Convenience Group AS → Helling Holding AS | 2,4 % | 4 556 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Nordic Convenience Group AS → Orakel Holding AS | 1,9 % | 3 650 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Nordic Convenience Group AS → Havneraas AS | 1,9 % | 3 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Nordic Convenience Group AS → Norgescatering Holding AS → Skinnvest AS | 1,6 % | 2 993 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Nordic Convenience Group AS → Trafford Holding AS | 1,6 % | 2 944 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 236 428 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 189 142 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- NORDIC CONVENIENCE GROUP AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−26,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−5,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−35 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NORDIC CONVENIENCE GROUP AS økte med 7,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NORGESCATERING HOLDING AS økte med 1,6 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i WALDEMARS AS økte med 1,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- K4 GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WALDEMARS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORDIC CONVENIENCE GROUP AS delte anslagsvis ut 5,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−10,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−10,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−26,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i NORDIC CONVENIENCE GROUP AS økte med 40,3 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i NORGESCATERING HOLDING AS økte med 3,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- K4 GROUP AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (16,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32,8 mill. kr).
- Finansinntektene i K4 GROUP AS steg fra 953 235 kr i 2023 til 25,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- K4 GROUP AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i WALDEMARS AS i 2024.
- Bankinnskuddet i HK CAPITAL AS økte med 2,7 mill. kr i 2024, mens anleggsmidlene falt med 2,2 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
I eierkjeden
- Eier: Oppsving Invest AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.