Anslag · inntektsår 2025
Dale Malo Holding AS
Org.nr. 916563159 · AS · Oppføring av bygninger · Hustadvika
Aksjene i Dale Malo Holding AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 599 733 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 89,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Dale Malo Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −8,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,85 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Dale Malo Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 ble 546 579 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 943 916 kr i inntektsåret 2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 206 825 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Dale Malo Holding AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 19,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 41,3 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 10 917 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 1,5 mill. kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 71,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 741 440 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 947 426 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Dale Malo Holding AS?
Dale Malo Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (12,2 % gjennom Dale Holding AS → Waaki AS), Personlig eier B (10,8 % gjennom Dale Holding AS → Kabir AS), Personlig eier C (10,3 % gjennom Dale Holding AS → Holger AS), Personlig eier D (8,1 % gjennom Dale Holding AS → Markur AS) og Personlig eier E (8,1 % gjennom Dale Holding AS → Mon-Ray AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Dale Malo Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Dale Holding AS → Waaki AS | 12,2 % | 10,9 mill. kr | 91 614 kr |
| Personlig eier B gjennom Dale Holding AS → Kabir AS | 10,8 % | 9,7 mill. kr | 79 479 kr |
| Personlig eier C gjennom Dale Holding AS → Holger AS | 10,3 % | 9,2 mill. kr | 74 625 kr |
| Personlig eier D gjennom Dale Holding AS → Markur AS | 8,1 % | 7,3 mill. kr | 55 209 kr |
| Personlig eier E gjennom Dale Holding AS → Mon-Ray AS | 8,1 % | 7,3 mill. kr | 55 209 kr |
| Personlig eier F gjennom Malo Holding AS → B.Malo Holding AS | 7 % | 6,3 mill. kr | 45 128 kr |
| Personlig eier G gjennom Malo Holding AS → Heke Holding AS | 7 % | 6,3 mill. kr | 45 128 kr |
| Personlig eier H gjennom Malo Holding AS → Jørgen Malo Holding AS | 7 % | 6,3 mill. kr | 45 128 kr |
| Personlig eier I gjennom Malo Holding AS → Totrid Holding AS | 7 % | 6,3 mill. kr | 45 128 kr |
| Personlig eier J gjennom Dale Holding AS → Øvergården AS | 4,3 % | 3,9 mill. kr | 21 232 kr |
| Personlig eier K gjennom Dale Holding AS → Waaki AS | 4,1 % | 3,6 mill. kr | 18 805 kr |
| Personlig eier L gjennom Dale Holding AS → Øvergården AS | 3,3 % | 2,9 mill. kr | 11 524 kr |
| Personlig eier M gjennom Dale Holding AS → Øvergården AS | 3,3 % | 2,9 mill. kr | 11 524 kr |
| Personlig eier N gjennom Malo Holding AS → Kamino Holding AS | 1,3 % | 1,1 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Malo Holding AS → Solo Holding AS | 1 % | 929 304 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 112 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 89,6 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 947 426 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i DALE MALO HOLDING AS falt med 11,2 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MALO HOLDING AS delte anslagsvis ut 17,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (25,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,1 mill. kr).
- WAAKI AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,8 mill. kr).
- HOLGER AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (15,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,6 mill. kr).
- KABIR AS delte anslagsvis ut 1,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (17,2 mill. kr).
- ØVERGÅRDEN AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (20,3 mill. kr).
- WAAKI AS delte anslagsvis ut 1,6 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (15,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,5 mill. kr).
- HOLGER AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (14,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (15,8 mill. kr).
- KABIR AS delte anslagsvis ut 3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,2 mill. kr).
- ØVERGÅRDEN AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (18,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (19,4 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Blink Hus Dale Malo AS
- Eierandel i: Solid Boliger AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.