Anslag · inntektsår 2025
Brokke Alpinsenter AS
Org.nr. 916538227 · AS · Drift av idrettsanlegg · Valle
Aksjene i Brokke Alpinsenter AS gir de 21 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 684 453 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Brokke Alpinsenter AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 7,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 55 523 kr og den langsiktige gjelden økte med 3,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 569 486 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Brokke Alpinsenter AS?
Brokke Alpinsenter AS eies til slutt av Personlig eier A (28,2 % gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Staman Eiendom AS), Personlig eier B (13,4 % gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Storebrokke AS), Personlig eier C (13,4 % gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Storebrokke AS), Personlig eier D (7,2 % gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Nordibrokke AS) og Personlig eier E (6,4 % gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Oppiberg AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Brokke Alpinsenter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Staman Eiendom AS | 28,2 % | 192 742 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Storebrokke AS | 13,4 % | 91 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Storebrokke AS | 13,4 % | 91 532 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Nordibrokke AS | 7,2 % | 49 548 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Oppiberg AS | 6,4 % | 43 641 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Oppiberg AS | 6,4 % | 43 641 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS | 5,3 % | 36 118 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Nordiberg AS | 3,6 % | 24 773 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Nordiberg AS | 3,6 % | 24 773 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Nordiberg AS | 3,6 % | 24 773 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Storebrokke AS | 3,3 % | 22 375 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Nordiberg AS | 1,3 % | 9 083 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Oppiberg AS | 0,9 % | 5 819 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Brokke Eigedom AS → Oppiberg AS | 0,7 % | 4 849 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Brokke Alpinanlegg AS → Kvisle Eigedom AS | 0,7 % | 4 608 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 855 566 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 684 453 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i BROKKE ALPINSENTER AS økte med 1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i BROKKE ALPINANLEGG AS økte med 7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STAMAN EIENDOM AS delte anslagsvis ut 680 916 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (344 968 kr) pluss årsresultatet 2024 (335 948 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i STAMAN EIENDOM AS falt med 969 084 kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.