Anslag · inntektsår 2025
Habbas Invest AS
Org.nr. 916370067 · AS · Andre egeninvesteringsselskaper · Gjesdal
Aksjene i Habbas Invest AS gir de 16 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Habbas Invest AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 240 424 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 23 938 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Habbas Invest AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 240 424 kr. Bankinnskuddene falt med 21 589 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 19 255 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 7 487 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 11 969 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Habbas Invest AS?
Habbas Invest AS eies til slutt av Personlig eier A (20 % gjennom Oktoeight AS), Personlig eier B (20 % gjennom Ramotion AS), Personlig eier C (10 % gjennom Enzo AS), Personlig eier D (10 % gjennom Enzo AS) og Personlig eier E (10 % gjennom Invente Engineering AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Habbas Invest AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Oktoeight AS | 20 % | 591 372 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Ramotion AS | 20 % | 591 372 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Enzo AS | 10 % | 295 686 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Enzo AS | 10 % | 295 686 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Invente Engineering AS | 10 % | 295 686 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Invente Engineering AS | 10 % | 295 686 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Motorteknikk AS | 6 % | 178 172 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Atlas Engineering AS | 2 % | 59 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 2 % | 59 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 2 % | 59 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 2 % | 59 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Motorteknikk AS | 2 % | 58 887 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Stakkestad Invest AS | 1 % | 29 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Stakkestad Invest AS | 1 % | 29 569 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Motorteknikk AS | 1 % | 29 313 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 11 969 kr
Hendelser i eierkjeden
- Finansinntektene i ENZO AS steg fra 751 919 kr i 2024 til 9,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ENZO AS gikk fra 15,2 % til 0 % av aksjene i KANALARMEN 22 AS i 2025.
- ENZO AS gikk fra 9,9 % til 0 % av aksjene i FOURPHASE HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i OKTOEIGHT AS steg fra 172 000 kr i 2024 til 1,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OKTOEIGHT AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i FOURPHASE HOLDING AS i 2025.
- RAMOTION AS gikk fra 2,1 % til 0 % av aksjene i KANALARMEN 22 AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MOTORTEKNIKK AS falt med 5 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eierandel i: Energyx AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.