Anslag · inntektsår 2025
Ryfish AS
Org.nr. 916345240 · AS · Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann · Tysnes
Aksjene i Ryfish AS gir de 15 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 4,9 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Ryfish AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −54,1 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,51 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Ryfish AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 10,6 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 13,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 3 451 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 31 673 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ryfish AS?
Ryfish AS eies til slutt av Personlig eier A (27,4 % gjennom Havbrukskompaniet AS → Valinor AS), Personlig eier B (10,4 % gjennom Havbrukskompaniet AS → Havbrukskompaniet Invest AS → Solodden Invest AS og Havbrukskompaniet AS → BL Investering AS → Solodden Invest AS og Havbrukskompaniet AS → Blueleap AS → Solodden Invest AS), Personlig eier C (8,8 % gjennom Havbrukskompaniet AS → Havbrukskompaniet Invest AS → Arne Konsulent & Salg AS), Personlig eier D (8,6 % gjennom Havbrukskompaniet AS → Havbrukskompaniet Invest AS → Arne Konsulent & Salg AS) og Personlig eier E (6,1 % gjennom Havbrukskompaniet AS → AS Nymo → Vikkilen Industri AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ryfish AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Havbrukskompaniet AS → Valinor AS | 27,4 % | 1,3 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Havbrukskompaniet AS → Havbrukskompaniet Invest AS → Solodden Invest AS; Havbrukskompaniet AS → BL Investering AS → Solodden Invest AS; Havbrukskompaniet AS → Blueleap AS → Solodden Invest AS | 10,4 % | 512 204 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Havbrukskompaniet AS → Havbrukskompaniet Invest AS → Arne Konsulent & Salg AS | 8,8 % | 435 872 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Havbrukskompaniet AS → Havbrukskompaniet Invest AS → Arne Konsulent & Salg AS | 8,6 % | 424 401 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Havbrukskompaniet AS → AS Nymo → Vikkilen Industri AS | 6,1 % | 300 244 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Havbrukskompaniet AS → Valinor AS → Flirgott AS | 4,5 % | 220 612 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Havbrukskompaniet AS → Valinor AS → Helvig AS | 4,5 % | 220 612 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Havbrukskompaniet AS → Valinor AS → Nova Sol AS | 4,5 % | 220 612 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Havbrukskompaniet AS → Valinor AS → Nyera AS | 4,5 % | 220 612 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Havbrukskompaniet AS → Valinor AS → Simon H. AS | 4,5 % | 220 612 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Havbrukskompaniet AS → Pebriga AS | 1,6 % | 78 395 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Havbrukskompaniet AS → BL Investering AS → Dante AS; Havbrukskompaniet AS → Blueleap AS → Dante AS | 1,4 % | 69 033 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Havbrukskompaniet AS → BL Investering AS → Riskedal AS; Havbrukskompaniet AS → Blueleap AS → Riskedal AS | 1,4 % | 69 033 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Havbrukskompaniet AS → Thewilma Invest AS | 1,4 % | 68 802 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Havbrukskompaniet AS → Industrial Controls AS; Havbrukskompaniet AS | 1,3 % | 64 557 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 6,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 4,9 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 31 673 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HAVBRUKSKOMPANIET AS økte med 29,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VALINOR AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i BRIMIL EIENDOM AS i 2025.
- VALINOR AS gikk fra 100 % til 97 % av aksjene i CAOX HOLDING AS i 2025.
- VALINOR AS gikk fra 100 % til 80 % av aksjene i NORSK ESS AS i 2025.
- VALINOR AS gikk fra 85 % til 83,5 % av aksjene i ELINOR BATTERIES AS i 2025.
- VALINOR AS gikk fra 81 % til 80 % av aksjene i NORSK HAVVIND AS i 2025.
- VALINOR AS gikk fra 11,9 % til 0 % av aksjene i ZAPTEC ASA i 2025.
- VALINOR AS gikk fra 9,9 % til 7,8 % av aksjene i 1X HOLDING AS i 2025.
- Finansinntektene i HAVBRUKSKOMPANIET INVEST AS steg fra 46 307 kr i 2024 til 2,2 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- HAVBRUKSKOMPANIET INVEST AS gikk fra 33,1 % til 26,5 % av aksjene i HAVBRUKSKOMPANIET AS i 2025.
- AS NYMO delte anslagsvis ut 250 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (273,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (447 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (470,9 mill. kr).
- VIKKILEN INDUSTRI AS delte anslagsvis ut 94,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (30,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (250,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (187,3 mill. kr).
- Finansinntektene i VIKKILEN INDUSTRI AS steg fra 13,9 mill. kr i 2024 til 253,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i RYFISH AS falt med 5,4 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i HAVBRUKSKOMPANIET AS økte med 18,1 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i VALINOR AS steg fra 17,7 mill. kr i 2023 til 237,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- VALINOR AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i CAOX AS i 2024.
- VALINOR AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KRYPTOVAULT AS i 2024.
- VALINOR AS gikk fra 66 % til 0 % av aksjene i NSTC HOLDING AS i 2024.
- VALINOR AS gikk fra 24,5 % til 0 % av aksjene i ICON SYSTEMS AS i 2024.
- VALINOR AS gikk fra 21,2 % til 9,9 % av aksjene i 1X HOLDING AS i 2024.
- VALINOR AS gikk fra 20,7 % til 0 % av aksjene i HEATEN AS i 2024.
- VALINOR AS gikk fra 9,2 % til 0 % av aksjene i ELLEVE AS i 2024.
- VALINOR AS gikk fra 7,3 % til 0 % av aksjene i KYOTO GROUP AS i 2024.
- Finansinntektene i VIKKILEN INDUSTRI AS steg fra 1,2 mill. kr i 2023 til 13,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.