Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Smalhans AS

Org.nr. 915992749 · AS · Drift av restauranter · Oslo

Aksjene i Smalhans AS gir de 40 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Hva ble holdt tilbake i Smalhans AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 168 664 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Smalhans AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 168 664 kr. Bankinnskuddene økte med 333 185 kr.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Smalhans AS?

Smalhans AS eies til slutt av Pinkerburg Holdings LTD (12,2 % gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Nye Dymax Invest AS), Personlig eier A (11,6 % gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Karlseng Holding AS og Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Karlseng Holding AS), Personlig eier B (11,6 % gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Papillon AS og Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Papillon AS), Personlig eier C (11,6 % gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Einebær Holding AS og Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Einebær Holding AS) og Personlig eier D (6,1 % gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Jæderen AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Smalhans AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Pinkerburg Holdings LTD gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Nye Dymax Invest AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt)12,2 %142 381 kr–
Personlig eier A gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Karlseng Holding AS; Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Karlseng Holding AS11,6 %135 209 kr0 kr
Personlig eier B gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Papillon AS; Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Papillon AS11,6 %135 209 kr0 kr
Personlig eier C gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Einebær Holding AS; Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Einebær Holding AS11,6 %135 201 kr0 kr
Personlig eier D gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Jæderen AS6,1 %71 480 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Bike Invest AS → Sebrastad Holding AS; Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Sebrastad Holding AS4,6 %53 174 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Periscopus AS; Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Periscopus AS4,1 %47 151 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Eik S Holding AS → Eik Gruppen AS → Periscopus AS; Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Periscopus AS4,1 %47 151 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Art Vandelay Industries AS3,5 %40 799 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Art Vandelay Industries AS3,5 %40 799 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Bramare AS → Ludv. G. Braathens Rederi AS → Brabros Holding AS2,7 %30 919 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Bramare AS → Ludv. G. Braathens Rederi AS → Brabros Holding AS2,7 %30 919 kr0 kr
We Come In Peace AS gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS1,9 %22 256 kr–
Personlig eier L gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → Bergstrøm AS1,6 %18 083 kr0 kr
LKG Investments AS gjennom Lava Oslo AS → Friends Hospitality Group Norway AS → Friends Hospitality Group AS → MG Equity Partners AS1,3 %14 900 kr–
Verdigrunnlag
1,5 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
1,2 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
0 kr
Formuesskatt om én person eide alt
0 kr

Hendelser i eierkjeden

  • SMALHANS AS delte anslagsvis ut 2,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,4 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS økte med 51,3 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS falt med 27 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
  • Innskutt egenkapital i EIK S HOLDING AS økte med 19,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • EIK S HOLDING AS gikk fra 49,4 % til 47,9 % av aksjene i EIK SERVERING AS i 2025.
  • NYE DYMAX INVEST AS gikk fra 9,7 % til 0 % av aksjene i GRO HYDROPONICS AS i 2025.
  • SMALHANS AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (3,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr).
  • LAVA OSLO AS delte anslagsvis ut 81,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (77,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−1,1 mill. kr).
  • Finansinntektene i LAVA OSLO AS steg fra 714 114 kr i 2023 til 81,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • LAVA OSLO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VEGA SNACKBAR AS i 2024.
  • Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS økte med 26 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Finansinntektene i FRIENDS HOSPITALITY GROUP NORWAY AS steg fra 33,1 mill. kr i 2023 til 150,9 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS delte anslagsvis ut 23,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−17,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−49,6 mill. kr).
  • Innskutt egenkapital i FRIENDS HOSPITALITY GROUP AS økte med 46,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
  • Innskutt egenkapital i EIK GRUPPEN AS økte med 24,6 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.

I eierkjeden

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.