Anslag · inntektsår 2025
Head Energy Solve AS
Org.nr. 915865062 · AS · Annen teknisk konsulentvirksomhet · Bergen
Aksjene i Head Energy Solve AS gir de 63 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 5,4 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Head Energy Solve AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 48,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,54 % av den samme verdien, så avkastningen er 89,7 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Head Energy Solve AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 3,1 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 3 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 66 098 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,2 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Head Energy Solve AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 3,1 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 609 012 kr. Det er i snitt tatt ut 1,5 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 25,7 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (58 282 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 52 479 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 36 228 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Head Energy Solve AS?
Head Energy Solve AS eies til slutt av Personlig eier A (25,6 % gjennom Head Energy AS → Leikvoll Holding AS), Personlig eier B (17,4 % gjennom Head Energy AS → Nice AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Head Energy AS → Lunde Holdings AS), Personlig eier D (5,7 % gjennom Head Energy AS → Magma Holding AS) og Personlig eier E (4,8 % gjennom Head Energy AS → Onarheim PM AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Head Energy Solve AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Head Energy AS → Leikvoll Holding AS | 25,6 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Head Energy AS → Nice AS | 17,4 % | 938 025 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Head Energy AS → Lunde Holdings AS | 8,7 % | 467 892 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Head Energy AS → Magma Holding AS | 5,7 % | 304 858 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Head Energy AS → Onarheim PM AS | 4,8 % | 260 750 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Head Energy AS → Smada Holding AS; Smada Holding AS | 4,4 % | 235 432 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Head Energy AS → Thor Holding AS; Thor Holding AS | 3,3 % | 178 251 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Head Energy AS → TWK Invest AS | 2,5 % | 136 342 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Kasuma Holding AS | 2 % | 107 656 kr | 0 kr |
| Dangrid Holding C Aps gjennom Head Energy AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,7 % | 92 554 kr | – |
| Personlig eier J gjennom Head Energy AS → G-M Holding AS | 1,3 % | 72 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Head Energy AS → G-M Holding AS | 1,3 % | 72 108 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Head Energy AS | 1,1 % | 58 128 kr | 0 kr |
| Jan RP Holding Aps gjennom Head Energy AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1,1 % | 57 008 kr | – |
| Enevoldsen Invest Aps gjennom Head Energy AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 1 % | 56 146 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 6,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 5,4 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 36 228 kr
Hendelser i eierkjeden
- HEAD ENERGY SOLVE AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (3,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8 mill. kr).
- HEAD ENERGY AS delte anslagsvis ut 26,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (37 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (37,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (48 mill. kr).
- HEAD ENERGY AS gikk fra 92,6 % til 91,4 % av aksjene i HEAD ENERGY CONSULTING AS i 2025.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 89,6 % til 61,1 % av aksjene i HEAD ENERGY BRANNCON AS i 2025.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 87,4 % til 81,6 % av aksjene i HEAD ENERGY SOLVE AS i 2025.
- LEIKVOLL HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (32,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (37,4 mill. kr).
- LUNDE HOLDINGS AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i ASTERA SOLAR AS i 2025.
- MAGMA HOLDING AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (8,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,3 mill. kr).
- HEAD ENERGY SOLVE AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (4,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (5,7 mill. kr).
- RAEKEBERG HOLDING AS gikk fra 5 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY SOLVE AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i HEAD ENERGY AS falt med 23 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HEAD ENERGY INSTALLATION AS i 2024.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 71,7 % av aksjene i HEAD ENERGY NEXUS AS i 2024.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 100 % til 49 % av aksjene i HEAD ENERGY NORGRID AS i 2024.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 76 % til 59,2 % av aksjene i HEAD ENERGY PA AS i 2024.
- HEAD ENERGY AS gikk fra 4,1 % til 2,3 % av aksjene i HEAD ENERGY AS i 2024.
- LEIKVOLL HOLDING AS delte anslagsvis ut 6,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (30 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (8,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (32,3 mill. kr).
- MAGMA HOLDING AS delte anslagsvis ut 890 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (8,4 mill. kr).
- ONARHEIM PM AS delte anslagsvis ut 690 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Head Energy Installation AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.