Anslag · inntektsår 2025
North Atlantic Marine Ingredients AS
Org.nr. 915862705 · AS · Frysing og videre bearbeiding av fisk, skalldyr og bløtdyr · Gratangen
Aksjene i North Atlantic Marine Ingredients AS gir de 46 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener North Atlantic Marine Ingredients AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 23,3 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,43 % av den samme verdien, så avkastningen er 54,1 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i North Atlantic Marine Ingredients AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 31 157 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 725 836 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med North Atlantic Marine Ingredients AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,7 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 33 161 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,3 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 23 889 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 20 613 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier North Atlantic Marine Ingredients AS?
North Atlantic Marine Ingredients AS eies til slutt av Personlig eier A (13,1 % gjennom Salaks Produksjon AS → Salaks AS → Odd Holding AS), Personlig eier B (12,5 % gjennom Rekt AS), Personlig eier C (4,8 % gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS og Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Andreas Ellingsen AS), Personlig eier D (4,8 % gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS og Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Line Ellingsen AS) og Personlig eier E (3,6 % gjennom Northern Lights Holding AS → Arne Balteskard AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av North Atlantic Marine Ingredients AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Salaks Produksjon AS → Salaks AS → Odd Holding AS | 13,1 % | 501 541 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Rekt AS | 12,5 % | 477 658 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Andreas Ellingsen AS | 4,8 % | 182 917 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Line Ellingsen AS | 4,8 % | 182 917 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Northern Lights Holding AS → Arne Balteskard AS | 3,6 % | 139 317 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Northern Lights Holding AS → Balteskard AS | 3,6 % | 139 317 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Northern Lights Holding AS → Sverre Balteskard AS | 3,6 % | 139 317 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Northern Lights Holding AS → Øystein Balteskard AS | 3,6 % | 139 317 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Northern Lights Holding AS → Larsen-Balteskard Holding AS | 3,3 % | 125 385 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Uce Holding AS | 3,2 % | 121 947 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Annik1 AS | 3,2 % | 121 943 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS; Ellingsen Seafood AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Ellingsen Seafood Holding AS → Helga Ellingsen Holding AS | 3,2 % | 121 943 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Northern Lights Holding AS → Rundkollen AS | 2,9 % | 111 453 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Salaks Produksjon AS → Salaks AS → Ke Bekkeli Holding AS | 2,7 % | 104 488 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Salaks Produksjon AS → Salaks AS → KR Bekkeli Holding AS | 2,7 % | 104 488 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 20 613 kr
Hendelser i eierkjeden
- ASTAFJORD SLAKTERI AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ELLINGSEN SEAFOOD AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORTHERN LIGHTS HOLDING AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SALAKS PRODUKSJON AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- ASTAFJORD SLAKTERI AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025.
- ELLINGSEN SEAFOOD AS delte anslagsvis ut 85 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (166,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,1 mrd. kr).
- ELLINGSEN SEAFOOD AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025.
- ELLINGSEN SEAFOOD HOLDING AS delte anslagsvis ut 85 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (64,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (85 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (64,5 mill. kr).
- ELLINGSEN SEAFOOD HOLDING AS delte anslagsvis ut 85 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (93,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (86 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (94,8 mill. kr).
- NORTHERN LIGHTS HOLDING AS delte anslagsvis ut 18 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (221,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (205,4 mill. kr).
- NORTHERN LIGHTS HOLDING AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025.
- NORTHERN LIGHTS HOLDING AS gikk fra 6,5 % til 0 % av aksjene i PROBOTIC AS i 2025.
- SALAKS PRODUKSJON AS gikk fra 25 % til 21,9 % av aksjene i NORTH ATLANTIC MARINE INGREDIENTS AS i 2025.
- ELLINGSEN SEAFOOD AS delte anslagsvis ut 124,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (871,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (271,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1 mrd. kr).
- ELLINGSEN SEAFOOD AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ELLINGSEN LOFOTEN EIENDOM AS i 2024.
- ELLINGSEN SEAFOOD HOLDING AS delte anslagsvis ut 100 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (163,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (64,6 mill. kr).
- ELLINGSEN SEAFOOD HOLDING AS delte anslagsvis ut 100 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (92,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (101,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (93,8 mill. kr).
- NORTHERN LIGHTS HOLDING AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (199,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (81,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (221,1 mill. kr).
- SALAKS PRODUKSJON AS delte anslagsvis ut 48,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (382,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (101,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (436,3 mill. kr).
- SALAKS PRODUKSJON AS gikk fra 5,2 % til 0 % av aksjene i POLAR QUALITY AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.