Anslag · inntektsår 2025
Holtskogen N3 AS
Org.nr. 915654886 · AS · Kjøp og salg av egen fast eiendom · Trondheim
Aksjene i Holtskogen N3 AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 16,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Holtskogen N3 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 12,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, så avkastningen er 17,9 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Holtskogen N3 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med 35,1 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (32,2 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 149 026 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Holtskogen N3 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 35,1 mill. kr. Den langsiktige gjelden økte med 21,4 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 1,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 8,1 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (239 746 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 28 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 267 621 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 149 026 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Holtskogen N3 AS?
Holtskogen N3 AS eies til slutt av 3log ANS (74,9 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS), AB Persson Invest (8,5 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Persson Norge AS), Personlig eier A (4,1 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS), Stiftelsen Fritt Ord (2,9 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS) og Personlig eier B (1,7 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Heglund Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Holtskogen N3 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| 3log ANS gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS | 74,9 % | 12,5 mill. kr | – |
| AB Persson Invest gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Persson Norge AS | 8,5 % | 1,4 mill. kr | – |
| Personlig eier A gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS | 4,1 % | 677 554 kr | 0 kr |
| Stiftelsen Fritt Ord gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS | 2,9 % | 481 776 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Heglund Invest AS | 1,7 % | 279 524 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → GH Holding AS | 1,1 % | 186 350 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Maju AS | 1 % | 167 758 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → Odd Reitan Private Holding AS; Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Reitan Eiendom AS → Odd Reitan Private Holding AS | 0,9 % | 148 123 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Forstaden AS | 0,6 % | 104 554 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS | 0,6 % | 96 793 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS | 0,6 % | 96 793 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS | 0,6 % | 96 793 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → Orr Invest AS | 0,5 % | 89 690 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Maju AS → JKS Invest AS | 0,3 % | 55 883 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Maju AS → Mas Invest AS | 0,3 % | 55 883 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 20,8 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 16,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 149 026 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i HOLTSKOGEN N3 AS økte med 2,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PERSSON NORGE AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (359,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (58,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (357,6 mill. kr).
- HOLTSKOGEN N3 AS delte anslagsvis ut 3,9 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−244 704 kr) pluss årsresultatet 2024 (−4,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−9 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i HOLTSKOGEN N3 AS økte med 29,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i HOLTSKOGEN UTVIKLING AS steg fra 2,8 mill. kr i 2023 til 9,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NHP EIENDOM AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i TAFTØY NÆRINGSPARK AS i 2024.
- PERSSON NORGE AS delte anslagsvis ut 55 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (358,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (55,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (359,3 mill. kr).
- LYNG GRUPPEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i KVITHYLLVEIEN 195 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: 3log ANS
- Eier: AB Persson Invest
- Eier: Stiftelsen Fritt Ord
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.