Anslag · inntektsår 2025
Holtskogen N1a AS
Org.nr. 915649491 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Trondheim
Aksjene i Holtskogen N1a AS gir de 12 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Holtskogen N1a AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 42,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,1 % av den samme verdien, så avkastningen er 416,2 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Holtskogen N1a AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 212 479 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1,9 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 4 803 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 80 402 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Holtskogen N1a AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 212 479 kr. Den langsiktige gjelden økte med 59 930 kr. Det er i snitt tatt ut 948 684 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 226,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (4 181 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 1 904 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 2 599 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Holtskogen N1a AS?
Holtskogen N1a AS eies til slutt av 3log ANS (74,9 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS), AB Persson Invest (8,5 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Persson Norge AS), Personlig eier A (4,1 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS), Stiftelsen Fritt Ord (2,9 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS) og Personlig eier B (1,7 % gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Heglund Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Holtskogen N1a AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| 3log ANS gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS | 74,9 % | 1,5 mill. kr | – |
| AB Persson Invest gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Persson Norge AS | 8,5 % | 171 207 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS | 4,1 % | 82 137 kr | 0 kr |
| Stiftelsen Fritt Ord gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS | 2,9 % | 58 404 kr | – |
| Personlig eier B gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Heglund Invest AS | 1,7 % | 33 886 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → GH Holding AS | 1,1 % | 22 591 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Maju AS | 1 % | 20 337 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → Odd Reitan Private Holding AS; Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Reitan Eiendom AS → Odd Reitan Private Holding AS | 0,9 % | 17 956 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Forstaden AS | 0,6 % | 12 675 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS | 0,6 % | 11 734 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS | 0,6 % | 11 734 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Lyng Gruppen AS | 0,6 % | 11 734 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Reitan Eiendom AS → Reitan AS → Orr Invest AS | 0,5 % | 10 873 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Maju AS → JKS Invest AS | 0,3 % | 6 774 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Holtskogen Utvikling AS → NHP Eiendom AS → Relog AS → Heglund Holding AS → Maju AS → Mas Invest AS | 0,3 % | 6 774 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,5 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 2 599 kr
Hendelser i eierkjeden
- HOLTSKOGEN N1A AS delte anslagsvis ut 1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (2,6 mill. kr).
- PERSSON NORGE AS delte anslagsvis ut 60 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (359,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (58,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (357,6 mill. kr).
- HOLTSKOGEN N1A AS delte anslagsvis ut 884 575 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2,5 mill. kr).
- Finansinntektene i HOLTSKOGEN UTVIKLING AS steg fra 2,8 mill. kr i 2023 til 9,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NHP EIENDOM AS gikk fra 100 % til 50 % av aksjene i TAFTØY NÆRINGSPARK AS i 2024.
- PERSSON NORGE AS delte anslagsvis ut 55 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (358,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (55,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (359,3 mill. kr).
- LYNG GRUPPEN AS gikk fra 33,3 % til 0 % av aksjene i KVITHYLLVEIEN 195 AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: 3log ANS
- Eier: AB Persson Invest
- Eier: Stiftelsen Fritt Ord
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.