Anslag · inntektsår 2025
Kvala Industriservice AS
Org.nr. 915614086 · AS · Bearbeiding av metaller · Haugesund
Aksjene i Kvala Industriservice AS gir de 7 personlige eierne anslagsvis 1 192 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 3,8 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Kvala Industriservice AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 21,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,43 % av den samme verdien, så avkastningen er 50,3 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Kvala Industriservice AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,7 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 30 545 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 658 780 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Kvala Industriservice AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,7 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 2,6 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 32 148 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 4,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 22 490 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 19 983 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Kvala Industriservice AS?
Kvala Industriservice AS eies til slutt av Personlig eier A (50 %), Personlig eier B (16,2 % gjennom Jarmo AS), Personlig eier C (14,2 % gjennom Jarmo AS), Personlig eier D (14,2 % gjennom Jarmo AS) og Personlig eier E (2,7 % gjennom Jarmo AS), og 2 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Kvala Industriservice AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 50 % | 1,9 mill. kr | 1 192 kr |
| Personlig eier B gjennom Jarmo AS | 16,2 % | 607 118 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Jarmo AS | 14,2 % | 534 842 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Jarmo AS | 14,2 % | 534 842 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Jarmo AS | 2,7 % | 101 186 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Jarmo AS | 1,5 % | 57 821 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Jarmo AS | 1,2 % | 43 366 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 4,7 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 3,8 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 1 192 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 19 983 kr
Hendelser i eierkjeden
- JARMO AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (23,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (23,3 mill. kr).
- JARMO AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (12,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (23,1 mill. kr).
- JARMO AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i KVALA AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.