Anslag · inntektsår 2025
Mikkeli AS
Org.nr. 915543324 · AS · Drift av restauranter · Alta
Aksjene i Mikkeli AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Mikkeli AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 11,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,19 % av den samme verdien, så avkastningen er 59 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Mikkeli AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 626 837 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 1 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 9 422 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 237 195 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Mikkeli AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 626 837 kr. Bankinnskuddene falt med 438 161 kr. Det er i snitt tatt ut 1 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 0 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (9 007 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,6 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 6 838 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 5 599 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Mikkeli AS?
Mikkeli AS eies til slutt av Personlig eier A (62,3 %), Personlig eier B (6,6 % gjennom Apex Trading AS), Personlig eier C (5,3 %), Personlig eier D (5,3 % gjennom Smolt Holding AS) og Personlig eier E (4,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Mikkeli AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A | 62,3 % | 1,4 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Apex Trading AS | 6,6 % | 153 844 kr | 0 kr |
| Personlig eier C | 5,3 % | 122 099 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Smolt Holding AS | 5,3 % | 122 099 kr | 0 kr |
| Personlig eier E | 4,2 % | 97 679 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 3,9 % | 90 353 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 3,7 % | 85 469 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 3,4 % | 78 143 kr | 0 kr |
| Personlig eier I | 3,2 % | 73 259 kr | 0 kr |
| Personlig eier J | 0,8 % | 19 536 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 0,5 % | 12 210 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 0,2 % | 4 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier M | 0,1 % | 2 442 kr | 0 kr |
| Personlig eier N | 0,1 % | 2 442 kr | 0 kr |
| Personlig eier O | 0,1 % | 2 442 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,9 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,3 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 5 599 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.