Anslag · inntektsår 2025
Fluctus AS
Org.nr. 915497586 · AS · Bygging av sivile skip og flytende materiell · Austevoll
Aksjene i Fluctus AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 31 304 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 15,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Fluctus AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −11,8 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,71 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Fluctus AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 4,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 279 957 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Fluctus AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 5,7 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 3,5 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 217 704 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 12,5 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 105 627 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 135 325 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Fluctus AS?
Fluctus AS eies til slutt av Personlig eier A (20,1 % gjennom Hatek AS og direkte), Personlig eier B (15,5 %), Personlig eier C (15,5 % gjennom Ramnkloa AS), Personlig eier D (15,5 %) og Personlig eier E (4,8 %), og 8 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Fluctus AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Hatek AS; direkte | 20,1 % | 3,1 mill. kr | 13 148 kr |
| Personlig eier B | 15,5 % | 2,4 mill. kr | 6 052 kr |
| Personlig eier C gjennom Ramnkloa AS | 15,5 % | 2,4 mill. kr | 6 052 kr |
| Personlig eier D | 15,5 % | 2,4 mill. kr | 6 052 kr |
| Personlig eier E | 4,8 % | 739 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 4,8 % | 739 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier G | 4,8 % | 739 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 4,8 % | 739 137 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Hatek AS | 4,6 % | 709 571 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Hatek AS | 4,6 % | 709 571 kr | 0 kr |
| Personlig eier K | 1,7 % | 254 875 kr | 0 kr |
| Personlig eier L | 1,7 % | 254 875 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Hatek AS | 1,5 % | 236 524 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 19,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 15,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 135 325 kr
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.