Anslag · inntektsår 2025
Linda JC AS
Org.nr. 915318789 · AS · Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler · Oslo
Aksjene i Linda JC AS gir de 3 personlige eierne anslagsvis 61 715 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Linda JC AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −38,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Linda JC AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −4,9 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (8,8 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 248 020 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Linda JC AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 4,9 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 440 519 kr og den langsiktige gjelden økte med 2,2 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 140 384 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 13,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 119 697 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 87 263 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Linda JC AS?
Linda JC AS eies til slutt av Personlig eier A (60,1 % gjennom LJC Holding AS → Linda JC Holding AS), Personlig eier B (32,3 % gjennom LJC Holding AS → Linda JC Holding AS) og Personlig eier C (7,6 % gjennom LJC Holding AS → Pavoreal AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Linda JC AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom LJC Holding AS → Linda JC Holding AS | 60,1 % | 6,3 mill. kr | 45 395 kr |
| Personlig eier B gjennom LJC Holding AS → Linda JC Holding AS | 32,3 % | 3,4 mill. kr | 16 320 kr |
| Personlig eier C gjennom LJC Holding AS → Pavoreal AS | 7,6 % | 794 708 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 13,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 61 715 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 87 263 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i LINDA JC AS økte med 8,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i LJC HOLDING AS økte med 52,7 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- PAVOREAL AS delte anslagsvis ut 9,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (1,7 mill. kr).
- PAVOREAL AS gikk fra 13,8 % til 11,9 % av aksjene i SOLVILLA AS i 2025.
- LINDA JC HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (44 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−23,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (16,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i PAVOREAL AS falt med 6,5 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i PAVOREAL AS steg fra 126 046 kr i 2023 til 12,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PAVOREAL AS gikk fra 16,3 % til 13,8 % av aksjene i SOLVILLA AS i 2024.
- LINDA JC HOLDING AS delte anslagsvis ut 17,9 mill. kr for 2023, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2022 (74,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2023 (−13 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2023 (44 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: LJ Ip AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.