Anslag · inntektsår 2025
Vallermyrvegen 36 AS
Org.nr. 915234577 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Bærum
Aksjene i Vallermyrvegen 36 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 161 933 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 26,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Vallermyrvegen 36 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 15,2 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,77 % av den samme verdien, så avkastningen er 19,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Vallermyrvegen 36 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 322 476 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 9,8 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 510 054 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 122 025 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Vallermyrvegen 36 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 322 476 kr. Bankinnskuddene økte med 337 119 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 16,5 mill. kr. Det er i snitt tatt ut 4,9 mill. kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 11,9 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (410 114 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 26,8 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 254 464 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 254 927 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Vallermyrvegen 36 AS?
Vallermyrvegen 36 AS eies til slutt av Personlig eier A (33 % gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS), Personlig eier B (33 % gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS), Personlig eier C (11,8 % gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Kittelsen Eiendom AS), Personlig eier D (9,3 % gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → Ojf Holding AS) og Personlig eier E (6,7 % gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → Elementum AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Vallermyrvegen 36 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → MRF Holding AS | 33 % | 8,8 mill. kr | 70 296 kr |
| Personlig eier B gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → PRF Holding AS | 33 % | 8,8 mill. kr | 70 296 kr |
| Personlig eier C gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Kittelsen Eiendom AS | 11,8 % | 3,1 mill. kr | 13 855 kr |
| Personlig eier D gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → Ojf Holding AS | 9,3 % | 2,5 mill. kr | 7 200 kr |
| Personlig eier E gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → Elementum AS | 6,7 % | 1,8 mill. kr | 286 kr |
| Personlig eier F gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Ocr AS | 5,5 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → Genba Invest AS → Fanus AS | 0,3 % | 78 020 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Vallermyrvegen 36 Holding AS → Johs. Hansen & Co AS → Johs. Hansen Holding AS → Genba Invest AS → Holstad Invest AS | 0,3 % | 78 020 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 33,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 26,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 161 933 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 254 927 kr
Hendelser i eierkjeden
- VALLERMYRVEGEN 36 AS delte anslagsvis ut 4,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (26,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (27,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i JOHS. HANSEN & CO AS økte med 13,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 13,5 % til 0 % av aksjene i HANDELSEIENDOM GJØVIK AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i REVIER SERVERING AS i 2025.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,5 % til 0 % av aksjene i ATT STAYS AS i 2025.
- VALLERMYRVEGEN 36 AS delte anslagsvis ut 5,2 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (26,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (26,9 mill. kr).
- KARBON EIENDOM AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i VALLERMYRVEGEN 36 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- JOHS. HANSEN & CO AS delte anslagsvis ut 159 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (154 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (575 135 kr).
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 8,8 % til 0 % av aksjene i EIVIND LYCHESVEI 10 AS i 2024.
- JOHS. HANSEN & CO AS gikk fra 5,1 % til 0 % av aksjene i ABBH AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.