Anslag · inntektsår 2025
Sabrura Solsiden AS
Org.nr. 915158005 · AS · Drift av restauranter · Trondheim
Aksjene i Sabrura Solsiden AS gir de 46 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 211 261 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sabrura Solsiden AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 100 631 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 794 942 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 38 079 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Sabrura Solsiden AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 100 631 kr. Bankinnskuddene falt med 174 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 254 703 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sabrura Solsiden AS?
Sabrura Solsiden AS eies til slutt av Personlig eier A (35,2 % gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS), Personlig eier B (15 % gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS og Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS), Varig Orkla Forsikring Gjensidig (11,3 % gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS), Personlig eier C (9,2 % gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS) og Personlig eier D (2 % gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Skinfakse Invest AS → Matatag Invest AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sabrura Solsiden AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Kverva Finans AS → Kverva AS → Kvarv AS | 35,2 % | 74 372 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Tenga AS; Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Tenga AS | 15 % | 31 634 kr | 0 kr |
| Varig Orkla Forsikring Gjensidig gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS | 11,3 % | 23 975 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Investitude AS | 9,2 % | 19 428 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Skinfakse Invest AS → Matatag Invest AS | 2 % | 4 228 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Ivar Arnesen Invest AS | 1,8 % | 3 709 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 1,5 % | 3 144 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Pom Invest AS; Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Pom Invest AS | 1,1 % | 2 339 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Fornæss Invest AS | 1 % | 2 200 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Astronomia AS | 1 % | 2 114 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Emfive AS | 1 % | 2 114 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Jy Holding AS | 1 % | 2 114 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Seifra AS | 1 % | 2 114 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Jøtul Invest AS; Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Jøtul Invest AS | 0,6 % | 1 294 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Sabrura Drift AS → Bitastad AS → Bitastad Holding AS → Salvesen & Thams Invest AS → Salvesen & Thams AS → Diwp Holding AS | 0,6 % | 1 293 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 264 076 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 211 261 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SABRURA DRIFT AS delte anslagsvis ut 10,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (4,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (10,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,5 mill. kr).
- SABRURA DRIFT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SABRURA SKI AS i 2025.
- SABRURA DRIFT AS gikk fra 70 % til 0 % av aksjene i SABRURA FUTURA AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 142,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (0 kr) pluss årsresultatet 2025 (142,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (0 kr).
- Finansinntektene i SALVESEN & THAMS INVEST AS steg fra 43 mill. kr i 2024 til 173,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 94,6 % til 92,4 % av aksjene i BITASTAD HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 25 % til 0 % av aksjene i OVUN HOLDING AS i 2025.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS gikk fra 18 % til 0 % av aksjene i AXESS ASSET INTEGRITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 1,2 % til 0 % av aksjene i CRAYON GROUP HOLDING AS i 2025.
- SABRURA DRIFT AS delte anslagsvis ut 17,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (15,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (4,2 mill. kr).
- SABRURA DRIFT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SABRURA LEVANGER AS i 2024.
- SABRURA DRIFT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SABRURA HERBARIUM AS i 2024.
- SABRURA DRIFT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SABRURA MADLA AS i 2024.
- SABRURA DRIFT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HJØRNEMATEN AS i 2024.
- SALVESEN & THAMS INVEST AS delte anslagsvis ut 9,4 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (0 kr) pluss årsresultatet 2024 (9,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (0 kr).
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS INVEST AS falt med 98,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Innskutt egenkapital i SALVESEN & THAMS AS økte med 613,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS delte anslagsvis ut 600 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (2 mrd. kr) pluss årsresultatet 2024 (601,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (2 mrd. kr).
- Innskutt egenkapital i KVERVA FINANS AS økte med 700 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- KVERVA FINANS AS gikk fra 5,9 % til 0 % av aksjene i COLUMBI SALMON AS i 2024.
I eierkjeden
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.