Anslag · inntektsår 2025
Yatek AS
Org.nr. 915025358 · AS · Tjenester tilknyttet fiske, fangst og akvakultur · Hyllestad
Aksjene i Yatek AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 960 000 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Yatek AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,7 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 5 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 11,1 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 2,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 7 829 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Yatek AS?
Yatek AS eies til slutt av Atle Edvardsen (22,2 % gjennom Oms Investering AS → Skagen Ship Management AS → Ambema Management AS), Knut Gramstad (22,2 % gjennom Oms Investering AS → Skagen Ship Management AS → Avarus Holding AS), Mikal Østebøvik (22,2 % gjennom Oms Investering AS → Mø Holding AS), Odd Are Tveit (16,7 % gjennom Oms Investering AS → Otech Group AS → Oa Tveit Holding AS) og Odd Tveit (16,7 % gjennom Oms Investering AS → Otech Group AS → Otv Invest AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Yatek AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Atle Edvardsen gjennom Oms Investering AS → Skagen Ship Management AS → Ambema Management AS | 22,2 % | 213 333 kr | 0 kr |
| Knut Gramstad gjennom Oms Investering AS → Skagen Ship Management AS → Avarus Holding AS. Eier også aksjer i Axactor ASA (under 0,01 %) | 22,2 % | 213 333 kr | 0 kr |
| Mikal Østebøvik gjennom Oms Investering AS → Mø Holding AS. Eier også aksjer i Rov Respons AS (18,75 %) | 22,2 % | 213 333 kr | 0 kr |
| Odd Are Tveit gjennom Oms Investering AS → Otech Group AS → Oa Tveit Holding AS. Eier også aksjer i Zaptec ASA (under 0,01 %), Aker Horizons ASA (under 0,01 %), TGS ASA (under 0,01 %) | 16,7 % | 160 000 kr | 0 kr |
| Odd Tveit gjennom Oms Investering AS → Otech Group AS → Otv Invest AS | 16,7 % | 160 000 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 1,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 960 000 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SKAGEN SHIP MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (13,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (2,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (6,6 mill. kr).
- OTECH GROUP AS delte anslagsvis ut 8,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−1 mill. kr).
- AMBEMA MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 2,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (17,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (6,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (21,5 mill. kr).
- MØ HOLDING AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (5,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,6 mill. kr).
- MØ HOLDING AS gikk fra 11,7 % til 0 % av aksjene i SALARSAFE AS i 2025.
- OTECH MARINE SERVICES NORWAY AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i YATEK AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- SKAGEN SHIP MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (17,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,3 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i SKAGEN SHIP MANAGEMENT AS falt med 1,3 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i SKAGEN SHIP MANAGEMENT AS steg fra 1,6 mill. kr i 2023 til 16,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- SKAGEN SHIP MANAGEMENT AS gikk fra 40 % til 0 % av aksjene i OTECH MARINE SERVICES NORWAY AS i 2024.
- OTECH GROUP AS delte anslagsvis ut 7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,4 mill. kr).
- Finansinntektene i OTECH GROUP AS steg fra 1,9 mill. kr i 2023 til 6,7 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- OTECH GROUP AS gikk fra 30 % til 0 % av aksjene i OTECH MARINE SERVICES NORWAY AS i 2024.
- AMBEMA MANAGEMENT AS delte anslagsvis ut 630 931 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (12,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (6,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (17,9 mill. kr).
- Finansinntektene i AMBEMA MANAGEMENT AS steg fra 1,5 mill. kr i 2023 til 7,2 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- AMBEMA MANAGEMENT AS gikk fra 12,8 % til 0 % av aksjene i GOLF PLANET HOLDING AS i 2024.
- AMBEMA MANAGEMENT AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i FJORD XPLORE AS i 2024.
- AVARUS HOLDING AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (10,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (4,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (13,5 mill. kr).
- MØ HOLDING AS delte anslagsvis ut 5,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (1,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (5,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (1,7 mill. kr).
- Finansinntektene i MØ HOLDING AS steg fra 800 000 kr i 2023 til 4,4 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MØ HOLDING AS gikk fra 20 % til 0 % av aksjene i OTECH MARINE SERVICES NORWAY AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.