Anslag · inntektsår 2025
Solutec VVS AS
Org.nr. 915010660 · AS · Rørleggerarbeid · Bærum
Aksjene i Solutec VVS AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Solutec VVS AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −528 652 kr, mest med nye penger fra eierne (6,5 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 18 394 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Solutec VVS AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 528 652 kr. Bankinnskuddene falt med 6 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 12 165 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 0 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Solutec VVS AS?
Solutec VVS AS eies til slutt av Procuritas Vii Investment AB (60,7 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), State Of Wisconsin Investment Board (11 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS), Personlig eier A (10,6 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS), Personlig eier B (10,2 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS og Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS) og Personlig eier C (0,9 % gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Solutec VVS AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Procuritas Vii Investment AB gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 60,7 % | 1 mill. kr | – |
| State Of Wisconsin Investment Board gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco i AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 11 % | 184 101 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → HM Holdning AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Manco Ii AS → Energima Manco Holding AS → Energima Topco AS → HM Holdning AS | 10,6 % | 176 663 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → A.M. Holding AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energiflex AS → A.M. Holding AS; Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Energi Control AS | 10,2 % | 170 605 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Pemo Eiendom AS → Tyren Holding AS | 0,9 % | 15 454 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Willassen Invest AS | 0,7 % | 11 634 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Elin Invest AS | 0,7 % | 11 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Bjerke Gruppen AS → Henning Invest AS | 0,7 % | 11 224 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → FKR Holding AS | 0,5 % | 8 131 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Charmilla Invest AS | 0,3 % | 4 786 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,3 % | 4 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → HR-Ledelse AS | 0,3 % | 4 279 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → N. J. Holding AS | 0,2 % | 3 781 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Aeb Holding & Co AS | 0,2 % | 3 309 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Magnussen Invest AS → Energima Gruppen AS → Energima Bidco AS → Energima Midco AS → Energima Topco AS → Flutter INC AS | 0,2 % | 2 701 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SOLUTEC VVS AS økte med 4,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 86,1 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (65,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (331,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS økte med 189,4 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA BIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MIDCO AS økte med 124,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA MANCO II AS økte med 43,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA TOPCO AS økte med 139,9 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i SOLUTEC VVS AS økte med 1,7 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- ENERGIMA AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SOLUTEC VVS AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i AUTOMA AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 59 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA REHABILITERING AS i 2024.
- MAGNUSSEN INVEST AS gikk fra 49 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS delte anslagsvis ut 70,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (270,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (152,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (352,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i ENERGIMA GRUPPEN AS falt med 78,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 92 % til 0 % av aksjene i PROMAG AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 91 % til 0 % av aksjene i ENERGIMA GRUPPEN EIENDOM AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 67,5 % til 0 % av aksjene i PROPERATE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 45 % til 0 % av aksjene i FOCUS ELEKTRO AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i DE SERVICE AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i INFRAVENT AS i 2024.
- ENERGIMA GRUPPEN AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i WOLFF EIENDOM AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.