Anslag · inntektsår 2025
Bona Fide Wines AS
Org.nr. 914981654 · AS · Engroshandel med drikkevarer · Oslo
Aksjene i Bona Fide Wines AS gir de 13 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 13 630 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Bona Fide Wines AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 14,6 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Bona Fide Wines AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 14,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 449 707 kr og den langsiktige gjelden økte med 41,9 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 0 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Bona Fide Wines AS?
Bona Fide Wines AS eies til slutt av Spendrups Bryggeriaktiebolag AB (25,7 % gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS), Personlig eier A (8,7 % gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS), Personlig eier B (8,7 % gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosales Invest AS), Personlig eier C (8,7 % gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosaseae Invest AS) og Personlig eier D (8,7 % gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosoideae Invest AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Bona Fide Wines AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Spendrups Bryggeriaktiebolag AB gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 25,7 % | 3 508 kr | – |
| Personlig eier A gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS | 8,7 % | 1 179 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosales Invest AS | 8,7 % | 1 179 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosaseae Invest AS | 8,7 % | 1 179 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Strawberry Equities AS → Strawberry Advisory AS → Strawberry Group AS → Strawberry Holding AS → Rosoideae Invest AS | 8,7 % | 1 179 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Chateau Vadå AS | 7,5 % | 1 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Maverick Wines AS | 7,5 % | 1 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom SC Holdings AS | 7,5 % | 1 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier H | 7,5 % | 1 022 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Vanuzi AS | 4 % | 548 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Seht Holding AS | 2,2 % | 301 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Unit One Eiendom AS | 1,7 % | 231 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Unit One Eiendom AS → Kabesi Invest AS | 0,8 % | 116 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Magma Wines AS → Belmonte Beverage Group Norway AS → Belmonte Vino Holding AS → Unit One Eiendom AS → Tobesi Invest AS | 0,8 % | 116 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 17 037 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 13 630 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY EQUITIES AS økte med 85,8 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 55,8 % til 49,5 % av aksjene i BELMONTE VINO HOLDING AS i 2025.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i KEY BUTLER X LOTEL AS i 2025.
- STRAWBERRY GROUP AS delte anslagsvis ut 665 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,4 mrd. kr) pluss årsresultatet 2025 (−14,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (4,7 mrd. kr).
- MAGMA WINES AS gikk fra 100 % til 70 % av aksjene i BONA FIDE WINES AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- MAGMA WINES AS gikk fra 100 % til 70 % av aksjene i BONA FIDE WINES AS i 2024.
- MAGMA WINES AS gikk fra 100 % til 90 % av aksjene i OPTIMUS BRANDS AS i 2024.
- MAGMA WINES AS gikk fra 100 % til 95 % av aksjene i ARCADE WINES AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i BELMONTE VINO HOLDING AS økte med 39,4 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- BELMONTE VINO HOLDING AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i MAGMA WINES AS i 2024.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 56,2 % til 31,7 % av aksjene i SEEN AS i 2024.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 33 % til 0 % av aksjene i HIGHERED AS i 2024.
- STRAWBERRY EQUITIES AS gikk fra 11,8 % til 0 % av aksjene i ECOTANK AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i STRAWBERRY GROUP AS økte med 1,2 mrd. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
I eierkjeden
- Eierandel i: Bona Fide Wines Co AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.