Anslag · inntektsår 2025
Norgeshus Stormbygg AS
Org.nr. 914798507 · AS · Oppføring av bygninger · Kinn
Aksjene i Norgeshus Stormbygg AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Norgeshus Stormbygg AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 589 512 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Norgeshus Stormbygg AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 589 512 kr. Bankinnskuddene falt med 881 438 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Norgeshus Stormbygg AS?
Norgeshus Stormbygg AS eies til slutt av Personlig eier A (40,4 % gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Itland Holding AS), Personlig eier B (20,2 % gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Tennebø Holding AS), Personlig eier C (20,2 % gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Tennebø Holding AS), Personlig eier D (6,4 % gjennom Stormbygg Invest AS → Am17 Holding AS) og Personlig eier E (3,2 % gjennom Stormbygg Invest AS → Arunas Invest AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Norgeshus Stormbygg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Itland Holding AS | 40,4 % | 650 606 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Tennebø Holding AS | 20,2 % | 325 303 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Stormbygg Invest AS → Stormbygg AS → Tennebø Holding AS | 20,2 % | 325 303 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Stormbygg Invest AS → Am17 Holding AS | 6,4 % | 103 066 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Stormbygg Invest AS → Arunas Invest AS | 3,2 % | 51 533 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Stormbygg Invest AS → Itland Obsidera AS | 3,2 % | 51 533 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Stormbygg Invest AS → MC Invest Holding AS | 3,2 % | 51 533 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Stormbygg Invest AS → Renaldas Holding AS | 3,2 % | 51 533 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- STORMBYGG AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i SKÅRASTRANDA LAGERBYGG AS i 2024.
- STORMBYGG AS gikk fra 90 % til 0 % av aksjene i MÅLØY UTLEIE AS i 2024.
- AM17 HOLDING AS gikk fra 10 % til 0 % av aksjene i MÅLØY UTLEIE AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.