Anslag · inntektsår 2025
Synergy Sky AS
Org.nr. 914755212 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Oslo
Aksjene i Synergy Sky AS gir de 6 personlige eierne anslagsvis 57 186 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 43,3 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Synergy Sky AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −25 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,81 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i Synergy Sky AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 økte egenkapitalen med −17,4 mill. kr, mest med nye penger fra eierne (6 mill. kr). Innskutte penger er eiernes egne og regnes ikke som avkastning her, men de øker formuesverdien eierne betaler skatt av. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 752 233 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Synergy Sky AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 17,4 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 183 186 kr og den langsiktige gjelden økte med 548 982 kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 704 167 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 18 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 161 134 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 437 710 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Synergy Sky AS?
Synergy Sky AS eies til slutt av Roosgruppen AB (34,2 %), CS VC1 Holding AB (32,4 %), Eivind Andre Larsen (10,7 % gjennom E. Larsen Holding AS), Ståle Bjørnerud Reitan (10,7 % gjennom Natier AS) og Magnus Rabben (2,3 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Synergy Sky AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Roosgruppen AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 34,2 % | 14,8 mill. kr | – |
| CS VC1 Holding AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 32,4 % | 14 mill. kr | – |
| Eivind Andre Larsen gjennom E. Larsen Holding AS. Eier også aksjer i Barents Blue AS (under 0,01 %), Nos Nova AS (under 0,01 %), MPC Container Ships ASA (under 0,01 %), Kongsberg Gruppen ASA (under 0,01 %) | 10,7 % | 4,6 mill. kr | 28 593 kr |
| Ståle Bjørnerud Reitan gjennom Natier AS. Eier også aksjer i Pexip Holding ASA (under 0,01 %) | 10,7 % | 4,6 mill. kr | 28 593 kr |
| Magnus Rabben. Eier også aksjer i Nykode Therapeutics ASA (0,01 %), Saga Pure ASA (under 0,01 %), NRC Group ASA (under 0,01 %), Zelluna ASA (under 0,01 %), Proximar Seafood AS (under 0,01 %) og 12 andre | 2,3 % | 982 748 kr | 0 kr |
| Vemun Waksvik. Eier også aksjer i Atea ASA (under 0,01 %) | 1,5 % | 649 329 kr | 0 kr |
| Hans Kalderin (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 402 730 kr | – |
| Business And Pleasure In Trosa AB (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 381 908 kr | – |
| Mark Dumas (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,9 % | 380 842 kr | – |
| Justin Haga (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,6 % | 269 946 kr | – |
| Tor Halvorsen | 0,6 % | 264 109 kr | 0 kr |
| Alp Tolga Sakman (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,6 % | 262 650 kr | – |
| Remy Arne Engelsen gjennom Braatastien Invest AS | 0,6 % | 245 405 kr | 0 kr |
| Clamo Aktiebolag (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 221 064 kr | – |
| Helene Broms (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 0,5 % | 221 064 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 54,1 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 43,3 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 437 710 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i SYNERGY SKY AS økte med 5,5 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.