Anslag · inntektsår 2025
H A Neerbye AS
Org.nr. 914543363 · AS · Detaljhandel med ur, klokker og smykker · Oslo
Aksjene i H A Neerbye AS gir de 49 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 6,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener H A Neerbye AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 10,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,59 % av den samme verdien, så avkastningen er 18 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i H A Neerbye AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 1,6 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet, og 157 437 kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 95 888 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 589 585 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med H A Neerbye AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 1,6 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 509 810 kr og den langsiktige gjelden økte med 900 111 kr. Det er i snitt tatt ut 136 407 kr i året i utbytte eller konsernbidrag, 1,8 ganger utbyttet formuesskatten for én eier som eier alt krever (77 220 kr).
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 7,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 58 353 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 48 000 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier H A Neerbye AS?
H A Neerbye AS eies til slutt av Personlig eier A (11,1 % gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → K Hagen AS), Personlig eier B (7,9 % gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Gullrønning H G Rønning AS → Gull Invest AS), Personlig eier C (7,5 % gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Mestergull Ski Storsenter AS → Håp Holding AS og Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Håp Holding AS), Personlig eier D (6,8 % gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Gaudernack AS → Gauderbakken AS) og Personlig eier E (6,1 % gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Mestergull Ski Storsenter AS → KHB Holding AS og Mestergull Invest AS → Mestergull AS → KHB Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av H A Neerbye AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → K Hagen AS | 11,1 % | 729 897 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Gullrønning H G Rønning AS → Gull Invest AS | 7,9 % | 519 205 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Mestergull Ski Storsenter AS → Håp Holding AS; Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Håp Holding AS | 7,5 % | 495 126 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Gaudernack AS → Gauderbakken AS | 6,8 % | 446 215 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Mestergull Ski Storsenter AS → KHB Holding AS; Mestergull Invest AS → Mestergull AS → KHB Holding AS | 6,1 % | 397 305 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → T Berglihn AS | 4,6 % | 303 109 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → T Berglihn AS | 4,6 % | 303 109 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → T Berglihn AS | 4,6 % | 303 109 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Gaudernack AS → Prieta AS | 3,6 % | 233 732 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Mestergull Ski Storsenter AS → Waypoints AS | 3,5 % | 231 761 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Meyers Gull og Sølv AS → Moholmen Holding AS | 3 % | 194 077 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Anthony Sandberg AS | 2,6 % | 169 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Anthony Sandberg AS | 2,6 % | 169 306 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Jacob C Melhus AS | 2,2 % | 146 732 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Mestergull Invest AS → Mestergull AS → Jacob C Melhus AS | 2,2 % | 146 732 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 8,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 6,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 48 000 kr
Hendelser i eierkjeden
- MESTERGULL SKI STORSENTER AS delte anslagsvis ut 1,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (7,5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,5 mill. kr).
- MESTERGULL SKI STORSENTER AS delte anslagsvis ut 900 000 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (6,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (7,5 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.