Anslag · inntektsår 2025
Flow AS
Org.nr. 914499119 · AS · Produksjon av komponenter til hydraulisk og pneumatisk utstyr · Sola
Aksjene i Flow AS gir de 14 personlige eierne anslagsvis 35 753 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 17,1 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Flow AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 21,7 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,72 % av den samme verdien, så avkastningen er 30,2 ganger formuesskatten.
Hvordan har det gått med Flow AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 25,4 mill. kr. Den langsiktige gjelden ble betalt ned med 24,4 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 19,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 172 787 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 153 158 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Flow AS?
Flow AS eies til slutt av Arne Incoronato (18,1 % gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS), Bjørn Rygg (15,6 % gjennom Bri Oil & Gas AS → BR Industrier AS), Odd Engelsgjerd (14,9 % gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Emo Invest AS), Alf Magne Nøkling (12,9 % gjennom Flow Industrier AS → Versanor AS) og Trygve Jacobsen (10,6 % gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Westco AS → Westco Holding AS), og 9 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Flow AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Arne Incoronato gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS. Eier også aksjer i Golf Management AS (10,67 %) | 18,1 % | 3,1 mill. kr | 13 312 kr |
| Bjørn Rygg gjennom Bri Oil & Gas AS → BR Industrier AS. Eier også aksjer i Aker ASA (under 0,01 %) | 15,6 % | 2,7 mill. kr | 9 002 kr |
| Odd Engelsgjerd gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Emo Invest AS | 14,9 % | 2,5 mill. kr | 7 812 kr |
| Alf Magne Nøkling gjennom Flow Industrier AS → Versanor AS | 12,9 % | 2,2 mill. kr | 4 460 kr |
| Trygve Jacobsen gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Westco AS → Westco Holding AS. Eier også aksjer i Westco Eiendom Holding AS (100 %), Sjølvik Va AS (0,82 %) | 10,6 % | 1,8 mill. kr | 584 kr |
| Trond Jacobsen gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Westco AS → Westco Holding AS; Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Westco AS → Westco Holding AS → Vierneset Investering AS. Eier også aksjer i Geddon 1 AS (30 %), Viava AS (1,89 %) | 10,6 % | 1,8 mill. kr | 583 kr |
| Monica Helen Mcvay gjennom Flow Industrier AS → Versanor AS | 3,2 % | 551 492 kr | 0 kr |
| Steven Incoronato gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → A R Incoronato AS → Siai Holding AS. Eier også aksjer i INC AS (81 %) | 3,2 % | 545 505 kr | 0 kr |
| Martin Myhre Engelsgjerd gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Emo Invest AS → Smooth Bay Invest AS | 2,1 % | 363 696 kr | 0 kr |
| Oda Elisabeth Engelsgjerd Nes gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Emo Invest AS → Smyren Invest AS | 2,1 % | 363 696 kr | 0 kr |
| Erlend Dyrseth Engelsgjerd gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Emo Invest AS → Ulf Hjelmeland Invest AS. Eier også aksjer i Hydrawell Holding AS (0,09 %) | 2,1 % | 363 696 kr | 0 kr |
| Kirsti Tønnessen gjennom Flow Industrier AS → Wahlberg Industrier AS → Radiocentralen Eiendom AS | 2 % | 337 426 kr | 0 kr |
| Georg Hodnefjell gjennom GH Service AS. Eier også aksjer i DR. Wiesener Eiendom AS (0,12 %), Rogaland Sparebank (under 0,01 %) | 1,9 % | 328 321 kr | 0 kr |
| Olav Østhus gjennom Bri Oil & Gas AS → Bonanza Capital AS | 0,5 % | 82 275 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 21,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 17,1 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 153 158 kr
Hendelser i eierkjeden
- A R INCORONATO AS delte anslagsvis ut 34,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (254,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (44 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (264,3 mill. kr).
- SIAI HOLDING AS delte anslagsvis ut 34,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (372,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (34,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (372,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i FLOW AS falt med 9,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i FLOW AS steg fra 1 mill. kr i 2023 til 15,3 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i FLOW AS økte fra 3 075 000 til 3 637 650 i 2024. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- WAHLBERG INDUSTRIER AS delte anslagsvis ut 30,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−1,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (82,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (50,7 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i WAHLBERG INDUSTRIER AS falt med 51,9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i WAHLBERG INDUSTRIER AS steg fra 348 222 kr i 2023 til 112,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Finansinntektene i EMO INVEST AS steg fra 998 827 kr i 2023 til 4,6 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- WESTCO AS delte anslagsvis ut 66 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (77,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (71,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (83,1 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: Flowtec AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.