Anslag · inntektsår 2025
Stik 1 AS
Org.nr. 914414806 · AS · Utvikling og salg av byggeprosjekter · Trondheim
Aksjene i Stik 1 AS gir de 8 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 777 847 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Stik 1 AS?
Fra utgangen av 2024 til utgangen av 2025 ble 532 548 kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsåret 2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 201 516 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Stik 1 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 840 361 kr. Bankinnskuddene økte med 1,3 mill. kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Stik 1 AS?
Stik 1 AS eies til slutt av Bjørn Christian Eide (23 % gjennom Esmar AS → Racce AS og Racce AS), Carl Fredrik Eide (23 % gjennom Esmar AS → Racce AS og Racce AS), Ann Elida Eide (11 % gjennom Eidco AS → Eide Innovations AS), Nora Kristina Hagesæter Eide (11 % gjennom Eidco AS → Norak AS) og Hanne Mari Eide (11 % gjennom Eidco AS → Pian AS), og 3 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Stik 1 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Bjørn Christian Eide gjennom Esmar AS → Racce AS; Racce AS. Eier også aksjer i Taltoor AS (100 %) | 23 % | 178 845 kr | 0 kr |
| Carl Fredrik Eide gjennom Esmar AS → Racce AS; Racce AS. Eier også aksjer i Stiklestad Shipping AS (100 %) | 23 % | 178 845 kr | 0 kr |
| Ann Elida Eide gjennom Eidco AS → Eide Innovations AS | 11 % | 85 563 kr | 0 kr |
| Nora Kristina Hagesæter Eide gjennom Eidco AS → Norak AS | 11 % | 85 563 kr | 0 kr |
| Hanne Mari Eide gjennom Eidco AS → Pian AS | 11 % | 85 563 kr | 0 kr |
| Ulf Endre Hagesæter Eide gjennom Eidco AS → Ulf Eide AS | 11 % | 85 563 kr | 0 kr |
| Per Arne Eide gjennom Eidco AS. Eier også aksjer i Orkla ASA (under 0,01 %) | 6 % | 46 671 kr | 0 kr |
| Rolf Eide gjennom Esmar AS. Eier også aksjer i Flyco AS (under 0,01 %) | 4 % | 31 233 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 972 308 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 777 847 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- EIDCO AS delte anslagsvis ut 39,8 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (494 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (228 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (682,3 mill. kr).
- EIDCO AS gikk fra 8,5 % til 0 % av aksjene i FACTORING FINANS, ET DATTERSELSKAP AV BRAGE FINANS AS i 2025.
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 35 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (101,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (597,6 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 9,5 % til 0 % av aksjene i FACTORING FINANS, ET DATTERSELSKAP AV BRAGE FINANS AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 2,2 % av aksjene i NORBIT ASA i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 3,4 % til 0 % av aksjene i ATLANTIC GAS III AS i 2025.
- ESMAR AS gikk fra 2 % til 0 % av aksjene i NORWEGIAN PSV III AS i 2025.
- EIDE INNOVATIONS AS delte anslagsvis ut 1,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (12,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (19,8 mill. kr).
- Finansinntektene i EIDE INNOVATIONS AS steg fra 3 mill. kr i 2024 til 9,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- NORAK AS delte anslagsvis ut 3,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (3,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (8,4 mill. kr).
- Finansinntektene i NORAK AS steg fra 2,2 mill. kr i 2024 til 8,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PIAN AS delte anslagsvis ut 1,4 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (7,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (11,4 mill. kr).
- Finansinntektene i PIAN AS steg fra 2,3 mill. kr i 2024 til 8,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- ULF EIDE AS delte anslagsvis ut 4,5 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (8,5 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10,7 mill. kr).
- Finansinntektene i ULF EIDE AS steg fra 2 mill. kr i 2024 til 8,6 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- EIDCO AS gikk fra 5,1 % til 3,7 % av aksjene i NORBIT ASA i 2024.
- ESMAR AS delte anslagsvis ut 45,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (418 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (159,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (531,3 mill. kr).
- ESMAR AS gikk fra 5,3 % til 3,4 % av aksjene i NORBIT ASA i 2024.
- ESMAR AS gikk fra 1 % til 0 % av aksjene i PARTANKERS XXIV AS i 2024.
- EIDE INNOVATIONS AS delte anslagsvis ut 2,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (11,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (12,1 mill. kr).
- NORAK AS delte anslagsvis ut 2,8 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (3,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (3,1 mill. kr).
- ULF EIDE AS delte anslagsvis ut 4,7 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (9,6 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,8 mill. kr).
I eierkjeden
- Eierandel i: AS Fosenferja
- Eierandel i: Wellstarter AS
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.