Anslag · inntektsår 2025
Ravndal Stålbygg AS
Org.nr. 914414342 · AS · Oppføring av bygninger · Gjesdal
Aksjene i Ravndal Stålbygg AS gir de 9 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 1,6 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hvordan har det gått med Ravndal Stålbygg AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 899 245 kr. Bankinnskuddene økte med 2,1 mill. kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 572 575 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 1,7 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Ravndal Stålbygg AS?
Ravndal Stålbygg AS eies til slutt av Personlig eier A (39,7 % gjennom SLM Holding AS → HKD Holding AS og SLM Holding AS → SL Håland AS → SL Håland Eiendom AS → HKD Holding AS), Personlig eier B (20,1 % gjennom SLM Holding AS → SL Håland AS → SL Håland Eiendom AS → C.Karlsen Holding AS og SLM Holding AS → C.Karlsen Holding AS), Personlig eier C (13,1 % gjennom SLM Holding AS → H S H AS), Personlig eier D (12,8 % gjennom SLM Holding AS) og Personlig eier E (5,2 % gjennom SLM Holding AS → Dysken AS), og 4 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Ravndal Stålbygg AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom SLM Holding AS → HKD Holding AS; SLM Holding AS → SL Håland AS → SL Håland Eiendom AS → HKD Holding AS | 39,7 % | 640 669 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom SLM Holding AS → SL Håland AS → SL Håland Eiendom AS → C.Karlsen Holding AS; SLM Holding AS → C.Karlsen Holding AS | 20,1 % | 324 619 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom SLM Holding AS → H S H AS | 13,1 % | 211 411 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom SLM Holding AS | 12,8 % | 206 893 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom SLM Holding AS → Dysken AS | 5,2 % | 84 407 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom SLM Holding AS | 4,7 % | 75 522 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom SLM Holding AS | 3,9 % | 63 464 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom SLM Holding AS → H S H AS | 0,3 % | 4 404 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom SLM Holding AS → H S H AS | 0,3 % | 4 404 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 1,6 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- SL HÅLAND AS delte anslagsvis ut 2,3 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (544 828 kr) pluss årsresultatet 2025 (2,2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (512 317 kr).
- SL HÅLAND EIENDOM AS delte anslagsvis ut 1,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (6,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (1,9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (7,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i RAVNDAL STÅLBYGG AS falt med 533 179 kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- SL HÅLAND AS delte anslagsvis ut 2,1 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (573 692 kr) pluss årsresultatet 2024 (2 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (544 828 kr).
- SL HÅLAND EIENDOM AS delte anslagsvis ut 800 001 kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (5,8 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (1,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (6,7 mill. kr).
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.