Anslag · inntektsår 2025
Pha Healthcare AS
Org.nr. 914347068 · AS · Dataprogrammeringstjenester · Ringsaker
Aksjene i Pha Healthcare AS gir de 27 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Pha Healthcare AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −62 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2023–2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,28 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hvordan har det gått med Pha Healthcare AS?
Fra 2022 til 2024 falt egenkapitalen med 5,6 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 1,5 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 4 mill. kr.
Hvem eier Pha Healthcare AS?
Pha Healthcare AS eies til slutt av Personlig eier A (24,5 % gjennom Red Mit AS → Fruen B Holding AS), Personlig eier B (11,3 % gjennom Starag Invest AS), Personlig eier C (8,1 % gjennom Gis Holding AS), Personlig eier D (5,2 % gjennom Ruan Invest AS og direkte) og Edgar Deutsch (3,2 %), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Pha Healthcare AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Red Mit AS → Fruen B Holding AS | 24,5 % | 659 666 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Starag Invest AS | 11,3 % | 303 302 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Gis Holding AS | 8,1 % | 218 225 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Ruan Invest AS; direkte | 5,2 % | 139 636 kr | 0 kr |
| Edgar Deutsch (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 3,2 % | 85 042 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → Moksim AS | 3 % | 81 437 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → Moksim AS | 3 % | 81 435 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → Hanne Invest AS | 3 % | 80 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → Karianne Invest AS | 3 % | 80 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → KZN Invest AS | 3 % | 80 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → Mashua Invest AS | 3 % | 80 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → SZN Invest AS | 3 % | 80 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Møkster Investering AS → Frem Solutions AS → VZN Invest AS | 3 % | 80 625 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Evjen Olsen Health Systems Commitment AS | 2,4 % | 64 256 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Evjen Olsen Health Systems Commitment AS | 2,4 % | 64 256 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,4 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,7 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 9 324 kr
Hendelser i eierkjeden
- Antall aksjer i PHA HEALTHCARE AS økte fra 131 946 til 1 718 136 i 2025, og 4 nye eiere kom inn. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- RED MIT AS delte anslagsvis ut 29,9 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (−292,2 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (−44,4 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (−366,4 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i RED MIT AS falt med 52 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- MØKSTER INVESTERING AS gikk fra 1,6 % til 0 % av aksjene i VALMUE PRIVATE DEBT AS i 2025.
- STARAG INVEST AS gikk fra 1,9 % til 0,7 % av aksjene i HARBOR AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i PHA HEALTHCARE AS falt med 2,8 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- RED MIT AS delte anslagsvis ut 32,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (−267,4 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (7,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (−292,2 mill. kr).
- RED MIT AS gikk fra 100 % til 0 % av aksjene i HAIBEN AS i 2024.
- MØKSTER INVESTERING AS gikk fra 8,2 % til 0 % av aksjene i VESSELMAN AS i 2024.
- MØKSTER INVESTERING AS gikk fra 7,7 % til 0 % av aksjene i SPIR DATA AS i 2024.
- MØKSTER INVESTERING AS gikk fra 4,5 % til 2,3 % av aksjene i POSTVEIEN 142 HOLDING AS i 2024.
- Finansinntektene i FREM SOLUTIONS AS steg fra 3,7 mill. kr i 2023 til 28,8 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- STARAG INVEST AS gikk fra 25 % til 18,8 % av aksjene i ERDAKA AS i 2024.
- Innskutt egenkapital i PHA HEALTHCARE AS falt med 2,8 mill. kr i 2023. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.