Anslag · inntektsår 2025
MFM Holding AS
Org.nr. 914162653 · AS · Uoppgitt · Oslo
Aksjene i MFM Holding AS gir de 11 personlige eierne anslagsvis 3 332 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 10,7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i konsernregnskapet for 2024.
Tjener MFM Holding AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt −108,9 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,67 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.
Hva ble holdt tilbake i MFM Holding AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2024 ble 92,4 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 63 176 kr i inntektsåret 2024. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 35 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med MFM Holding AS?
Fra 2023 til 2024 økte egenkapitalen med 3,3 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 920 000 kr og den langsiktige gjelden ble betalt ned med 13,8 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 143 475 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 25,2 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 236 824 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 89 184 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier MFM Holding AS?
MFM Holding AS eies til slutt av Personlig eier A (19,6 % gjennom Dynam AS), Personlig eier B (14,4 % gjennom Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS), Personlig eier C (8,2 % gjennom Handlekraft Holding AS), Personlig eier D (8,2 % gjennom Handlekraft Holding AS) og Personlig eier E (4,9 % gjennom Dynam AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av MFM Holding AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Dynam AS | 19,6 % | 2,1 mill. kr | 3 332 kr |
| Personlig eier B gjennom Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Søre Øverli AS | 14,4 % | 1,5 mill. kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Handlekraft Holding AS | 8,2 % | 872 159 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Handlekraft Holding AS | 8,2 % | 872 159 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Dynam AS | 4,9 % | 523 297 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Miraa Holding AS | 2,9 % | 308 662 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Inspiro Life Coaching AS | 2,5 % | 267 752 kr | 0 kr |
| Dirk Wenmakers (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,4 % | 255 687 kr | – |
| Phillippe Caers (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,4 % | 255 687 kr | – |
| Ria Cuppers (uten norsk id, betaler ikke norsk formuesskatt) | 2,4 % | 255 687 kr | – |
| Personlig eier H gjennom Credo Invest NR 8 AS → KM Holding AS → KRJM AS; Credo Invest NR 8 AS → KM Holding AS | 2,1 % | 229 239 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Salig AS | 2,1 % | 224 866 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Salig AS | 2,1 % | 224 866 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Credo Invest NR 8 AS → Stokke Industri AS → Salig AS | 2,1 % | 224 866 kr | 0 kr |
| GC Rieber Fondet Sti gjennom Credo Invest NR 8 AS → GC Rieber Fortuna AS → GC Rieber AS → GC Rieber Holding AS; Credo Invest NR 8 AS → GC Rieber Fortuna AS → GC Rieber AS | 1,6 % | 174 612 kr | – |
- Verdigrunnlag
- 13,3 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 10,7 mill. kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 89 184 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i MFM HOLDING AS falt med 79 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Finansinntektene i MFM HOLDING AS steg fra 2,1 mill. kr i 2024 til 10,5 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Antall aksjer i MFM HOLDING AS økte fra 1 132 337 til 1 996 796 i 2025. Det betyr at selskapet har utstedt nye aksjer.
- MFM HOLDING AS gikk fra 97,7 % til 0 % av aksjene i MADE FOR MOVEMENT GROUP AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i CREDO INVEST NR 8 AS falt med 34,1 mill. kr i 2025. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- Bankinnskuddet i DYNAM AS økte med 16,3 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 20,7 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- SØRE ØVERLI AS delte anslagsvis ut 71 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (948 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (616 000 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (877,6 mill. kr).
- SALIG AS delte anslagsvis ut 36,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (340,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (22 806 kr) minus opptjent egenkapital 2025 (304,3 mill. kr).
- GC RIEBER FORTUNA AS gikk fra 3,1 % til 0 % av aksjene i N0R5KE FIBRE AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i MFM HOLDING AS økte med 13,8 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Innskutt egenkapital i CREDO INVEST NR 8 AS økte med 7,2 mill. kr i 2024. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SALIG AS delte anslagsvis ut 38 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (379 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (−61 525 kr) minus opptjent egenkapital 2024 (340,9 mill. kr).
- GC RIEBER FORTUNA AS delte anslagsvis ut 79,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (54,1 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (26,1 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (730 623 kr).
- Innskutt egenkapital i GC RIEBER FORTUNA AS falt med 153,2 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
- GC RIEBER FORTUNA AS gikk fra 3,6 % til 0 % av aksjene i KRB CAPITAL AS i 2024.
I eierkjeden
- Eier: GC Rieber Fondet Sti
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.