Anslag · inntektsår 2025
Alarm24 AS
Org.nr. 914154685 · AS · Vakttjenester ikke nevnt annet sted · Bø
Aksjene i Alarm24 AS gir de 18 personlige eierne anslagsvis 1 654 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 2,5 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Tjener Alarm24 AS mer enn formuesskatten?
Egenkapitalen har gitt 55,4 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,25 % av den samme verdien, så avkastningen er 223,8 ganger formuesskatten.
Hva ble holdt tilbake i Alarm24 AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 2,9 mill. kr av overskuddet liggende i selskapet. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 7 895 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 1,1 mill. kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Alarm24 AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 2,9 mill. kr. Bankinnskuddene økte med 1,1 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 12 701 kr i året.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 3,9 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 20 138 kr i formuesskatt om én person eide alt, opp fra 7 895 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Alarm24 AS?
Alarm24 AS eies til slutt av Personlig eier A (75,5 % gjennom Lahellemoen Invest AS), Personlig eier B (16,2 % gjennom Team Security AS → Marius O Holding AS), Personlig eier C (1,7 % gjennom Team Security AS → Kråka Holding AS), Personlig eier D (1,1 % gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Inwestern AS) og Personlig eier E (1 % gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Alarm24 AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Lahellemoen Invest AS | 75,5 % | 1,9 mill. kr | 1 654 kr |
| Personlig eier B gjennom Team Security AS → Marius O Holding AS | 16,2 % | 411 917 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Team Security AS → Kråka Holding AS | 1,7 % | 43 688 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Inwestern AS | 1,1 % | 26 861 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Bjarøy Kapital AS → Bjarøy Gruppen AS → Zero Holding AS | 1 % | 25 637 kr | 0 kr |
| Personlig eier F gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Wang Invest AS | 0,6 % | 16 023 kr | 0 kr |
| Personlig eier G gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Hargau AS | 0,6 % | 15 430 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Trollborg Invest AS → Ferinvest AS | 0,4 % | 9 269 kr | 0 kr |
| Personlig eier I gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Trollborg Invest AS → Kerla AS | 0,4 % | 9 269 kr | 0 kr |
| Personlig eier J gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Holmaas AS | 0,3 % | 8 426 kr | 0 kr |
| Personlig eier K gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Holmaas AS | 0,3 % | 8 426 kr | 0 kr |
| Personlig eier L gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Bgur Partner AS | 0,3 % | 7 884 kr | 0 kr |
| Personlig eier M gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Trollborg Invest AS → Røkan AS | 0,2 % | 5 098 kr | 0 kr |
| Personlig eier N gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Trollborg Invest AS → Fikan AS | 0,2 % | 4 237 kr | 0 kr |
| Personlig eier O gjennom Team Security AS → Varro Invest 4 AS → Varro Kapitalpartner AS → Mattisberget AS | 0,1 % | 3 440 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 3,2 mill. kr
- Formuesverdi (80 %)
- 2,5 mill. kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 1 654 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 7 895 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i TEAM SECURITY AS økte med 10 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- MARIUS O HOLDING AS delte anslagsvis ut 560 200 kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (5,7 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (4,8 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (10 mill. kr).
- Finansinntektene i MARIUS O HOLDING AS steg fra 1,1 mill. kr i 2024 til 4,9 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- MARIUS O HOLDING AS gikk fra 90 % til 66 % av aksjene i TEAM SECURITY AS i 2025.
- Innskutt egenkapital i VARRO INVEST 4 AS økte med 30 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- VARRO KAPITALPARTNER AS delte anslagsvis ut 23,2 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (2,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (23,3 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (3,1 mill. kr).
- Innskutt egenkapital i VARRO KAPITALPARTNER AS økte med 1,2 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- Finansinntektene i VARRO KAPITALPARTNER AS steg fra 2 619 kr i 2024 til 26,1 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- KRÅKA HOLDING AS gikk fra 10 % til 7 % av aksjene i TEAM SECURITY AS i 2025.
- LAHELLEMOEN INVEST AS gikk fra 100 % til 75,5 % av aksjene i ALARM24 AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- LAHELLEMOEN INVEST AS gikk fra 100 % til 75,5 % av aksjene i ALARM24 AS i 2024.
- MARIUS O HOLDING AS gikk fra 90 % til 0 % av aksjene i TELEMARK VAKTSELSKAP AS i 2024.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.