Anslag · inntektsår 2025
Sogndal Fjell- og Fjordsportssenter AS
Org.nr. 913950739 · AS · Aktiviteter utført av utflukts- og eventarrangører · Sogndal
Aksjene i Sogndal Fjell- og Fjordsportssenter AS gir de 43 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 49 481 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Sogndal Fjell- og Fjordsportssenter AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 23 795 kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025.
Hvordan har det gått med Sogndal Fjell- og Fjordsportssenter AS?
Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 23 795 kr. Bankinnskuddene falt med 122 136 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 49 849 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Sogndal Fjell- og Fjordsportssenter AS?
Sogndal Fjell- og Fjordsportssenter AS eies til slutt av Sogndal Idrettslag Fotball (16,7 % gjennom Fosshaugane AS og Idrettssenteret AS → Fosshaugane AS), Personlig eier A (12,5 %), Personlig eier B (8,5 % gjennom Bratt Moro AS), Sogndal Skisenter Drift AS (8,3 %) og Personlig eier C (7,7 % gjennom Bratt Moro AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Sogndal Fjell- og Fjordsportssenter AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Sogndal Idrettslag Fotball gjennom Fosshaugane AS; Idrettssenteret AS → Fosshaugane AS | 16,7 % | 8 247 kr | – |
| Personlig eier A | 12,5 % | 6 185 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Bratt Moro AS | 8,5 % | 4 203 kr | 0 kr |
| Sogndal Skisenter Drift AS | 8,3 % | 4 123 kr | – |
| Personlig eier C gjennom Bratt Moro AS | 7,7 % | 3 787 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Bratt Moro AS | 7,2 % | 3 558 kr | 0 kr |
| Sogndal Idrettslag | 5,8 % | 2 886 kr | – |
| Personlig eier E gjennom Bratt Moro AS → Hofslundsengen Invest AS | 5,8 % | 2 847 kr | 0 kr |
| Personlig eier F | 4,2 % | 2 062 kr | 0 kr |
| Sogndal Dykkarklubb | 4,2 % | 2 062 kr | – |
| Personlig eier G gjennom Bratt Moro AS | 2,9 % | 1 419 kr | 0 kr |
| Personlig eier H gjennom Bratt Moro AS → Hofslundsengen Invest AS; Bratt Moro AS | 1 % | 470 kr | 0 kr |
| Norways LTD | 0,8 % | 412 kr | – |
| Sogn Terrengsykkel | 0,8 % | 412 kr | – |
| Personlig eier I gjennom Breogfjell AS → Compass Capital AS → Naess Management AS; SGN Skis AS → Compass Capital AS → Naess Management AS | 0,8 % | 399 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 61 851 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 49 481 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- Innskutt egenkapital i IDRETTSSENTERET AS økte med 1 mill. kr i 2025. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
- SOGNDAL LODGE & GUIDING AS gikk fra 12,5 % til 0 % av aksjene i SOGNDAL FJELL- OG FJORDSPORTSSENTER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- NORGESGUIDENE AS gikk fra 4,2 % til 0 % av aksjene i SOGNDAL FJELL- OG FJORDSPORTSSENTER AS i 2024, uten at selskapet utstedte nye aksjer. Aksjer er altså solgt eller overført.
- Innskutt egenkapital i SGN SKIS AS falt med 9 mill. kr i 2024. Det tyder på kapitalnedsettelse, ofte med utbetaling til eierne.
I eierkjeden
- Eier: Sogndal Idrettslag Fotball
- Eier: Sogndal Skisenter Drift AS
- Eier: Sogndal Idrettslag
- Eier: Sogndal Dykkarklubb
- Eier: Norways LTD
- Eier: Sogn Terrengsykkel
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.