Formuesskatten

Anslag · inntektsår 2025

Minilager 1 Trondheim AS

Org.nr. 913759141 · AS · Utleie av egen eller leid fast eiendom · Trondheim

Aksjene i Minilager 1 Trondheim AS gir de 17 personlige eierne anslagsvis 1 614 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 7 mill. kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.

Tjener Minilager 1 Trondheim AS mer enn formuesskatten?

Egenkapitalen har gitt −12,5 % avkastning i året etter selskapsskatt i snitt i 2024–2025. Formuesskatten for eierne tilsvarer 0,6 % av den samme verdien, mer enn selskapet har tjent i perioden.

Hva ble holdt tilbake i Minilager 1 Trondheim AS?

Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 gikk egenkapitalen ned med 2,3 mill. kr. Selskapet tapte eller delte ut mer enn det tjente, så ingen del av overskuddet ble holdt tilbake. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 114 790 kr i inntektsårene 2024–2025.

Hvordan har det gått med Minilager 1 Trondheim AS?

Fra 2023 til 2025 falt egenkapitalen med 2,3 mill. kr. Bankinnskuddene falt med 90 579 kr og den langsiktige gjelden økte med 2,8 mill. kr. Det er ikke tatt ut utbytte eller konsernbidrag i perioden. Formuesskatten for én eier som eier alt krever et utbytte på 84 498 kr i året.

Hva blir formuesskatten for 2026?

Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 6,1 mill. kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 41 569 kr i formuesskatt om én person eide alt, ned fra 52 524 kr. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.

Hvem eier Minilager 1 Trondheim AS?

Minilager 1 Trondheim AS eies til slutt av Personlig eier A (26,3 % gjennom Storage Solutions AS → Holmstar AS → Selmer Holding AS), Personlig eier B (26,3 % gjennom Storage Solutions AS → Holmstar AS → Snowy Invest AS), Personlig eier C (22,5 % gjennom Storage Solutions AS → Holmstar AS → Stargate Studios AS), Personlig eier D (3,5 % gjennom Storage Solutions AS → Calobra AS) og Personlig eier E (3,5 % gjennom Storage Solutions AS → Celcas AS), og 10 andre, ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.

Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Minilager 1 Trondheim AS?

Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.

EierAndelFormuesverdiFormuesskatt
Personlig eier A gjennom Storage Solutions AS → Holmstar AS → Selmer Holding AS26,3 %1,8 mill. kr807 kr
Personlig eier B gjennom Storage Solutions AS → Holmstar AS → Snowy Invest AS26,3 %1,8 mill. kr807 kr
Personlig eier C gjennom Storage Solutions AS → Holmstar AS → Stargate Studios AS22,5 %1,6 mill. kr0 kr
Personlig eier D gjennom Storage Solutions AS → Calobra AS3,5 %245 433 kr0 kr
Personlig eier E gjennom Storage Solutions AS → Celcas AS3,5 %245 433 kr0 kr
Personlig eier F gjennom Storage Solutions AS → Komnes AS3,5 %245 433 kr0 kr
Personlig eier G gjennom Storage Solutions AS → Garnæs Invest AS2,5 %175 309 kr0 kr
Personlig eier H gjennom Storage Solutions AS → Gunerius AS2,5 %175 309 kr0 kr
Personlig eier I gjennom Storage Solutions AS → Bjerke Eiendom AS1,8 %122 716 kr0 kr
Personlig eier J gjennom Storage Solutions AS → Bjerke Eiendom AS1,8 %122 716 kr0 kr
Personlig eier K gjennom Storage Solutions AS → Print House Eiendom AS → Dark Invest AS1,6 %110 445 kr0 kr
Personlig eier L gjennom Storage Solutions AS → Print House Eiendom AS1,6 %110 445 kr0 kr
Personlig eier M gjennom Storage Solutions AS → Navio AS1,3 %89 846 kr0 kr
Personlig eier N gjennom Storage Solutions AS → Navio AS0,6 %42 732 kr0 kr
Personlig eier O gjennom Storage Solutions AS → Navio AS0,6 %42 732 kr0 kr
Verdigrunnlag
8,8 mill. kr
Formuesverdi (80 %)
7 mill. kr
Formuesskatt for de personlige eierne samlet
1 614 kr
Formuesskatt om én person eide alt
52 524 kr

Hendelser i eierkjeden

  • Finansinntektene i BJERKE EIENDOM AS steg fra −1,1 mill. kr i 2024 til 3,4 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
  • BJERKE EIENDOM AS gikk fra 4,9 % til 0,5 % av aksjene i FIRST MOVER GROUP HOLDING AS i 2024.
  • BJERKE EIENDOM AS gikk fra 2,5 % til 0 % av aksjene i KUNSTVERKET GALLERI AS i 2024.

Slik er tallene regnet

Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.