Anslag · inntektsår 2025
Hydramech Solutions AS
Org.nr. 913729064 · AS · Utleie av arbeidskraft og andre personaladministrative tjenester · Hægebostad
Aksjene i Hydramech Solutions AS gir de 5 personlige eierne anslagsvis 0 kr i formuesskatt for inntektsåret 2025. Formuesverdien av selskapet er 727 570 kr, regnet fra egenkapitalen i regnskapet for 2024.
Hva ble holdt tilbake i Hydramech Solutions AS?
Fra utgangen av 2023 til utgangen av 2025 ble 93 509 kr av overskuddet liggende i selskapet, og 10,1 mill. kr ble delt ut. Formuesskatten for eierne var anslagsvis 0 kr i inntektsårene 2024–2025. Hadde det tilbakeholdte vært tatt ut som utbytte til personlige eiere, ville utbytteskatten vært om lag 35 384 kr. Den skatten er utsatt til pengene tas ut.
Hvordan har det gått med Hydramech Solutions AS?
Fra 2023 til 2025 økte egenkapitalen med 93 509 kr. Bankinnskuddene økte med 5,1 mill. kr og den langsiktige gjelden økte med 527 201 kr.
Hva blir formuesskatten for 2026?
Regnskapet for 2025 gir en formuesverdi på 760 143 kr for inntektsåret 2026, og anslagsvis 0 kr i formuesskatt om én person eide alt, det samme som i år. Anslaget er foreløpig: eierne og satsene kan endre seg.
Hvem eier Hydramech Solutions AS?
Hydramech Solutions AS eies til slutt av Personlig eier A (32,4 % gjennom Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS og Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS → Entec AS), Personlig eier B (30 % gjennom Energos Group AS → Macke Invest AS), Personlig eier C (25 % gjennom Fah Invest AS), Personlig eier D (12,3 % gjennom Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS og Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS → Entec AS) og Personlig eier E (0,3 % gjennom Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS → Entec AS), ifølge aksjonærregisteret per 31.12.2025.
Hvor mye formuesskatt betaler eierne av Hydramech Solutions AS?
Formuesskatten på aksjene i selskapet, regnet som om de er eierens eneste formue. Hver eier får bunnfradraget.
| Eier | Andel | Formuesverdi | Formuesskatt |
|---|---|---|---|
| Personlig eier A gjennom Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS; Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS → Entec AS | 32,4 % | 235 527 kr | 0 kr |
| Personlig eier B gjennom Energos Group AS → Macke Invest AS | 30 % | 218 273 kr | 0 kr |
| Personlig eier C gjennom Fah Invest AS | 25 % | 181 893 kr | 0 kr |
| Personlig eier D gjennom Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS; Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS → Entec AS | 12,3 % | 89 582 kr | 0 kr |
| Personlig eier E gjennom Energos Group AS → Daimyo AS → Peak XV AS → Entec AS | 0,3 % | 2 295 kr | 0 kr |
- Verdigrunnlag
- 909 463 kr
- Formuesverdi (80 %)
- 727 570 kr
- Formuesskatt for de personlige eierne samlet
- 0 kr
- Formuesskatt om én person eide alt
- 0 kr
Hendelser i eierkjeden
- HYDRAMECH SOLUTIONS AS delte anslagsvis ut 6,6 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (109 463 kr) pluss årsresultatet 2025 (6,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (150 179 kr).
- ENERGOS GROUP AS delte anslagsvis ut 1,7 mill. kr for 2025, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2024 (26,9 mill. kr) pluss årsresultatet 2025 (14,7 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2025 (39,9 mill. kr).
- Finansinntektene i ENERGOS GROUP AS steg fra 5,1 mill. kr i 2024 til 16,8 mill. kr i 2025. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Bankinnskuddet i ENERGOS GROUP AS økte med 15,8 mill. kr i 2025, mens anleggsmidlene falt med 9 mill. kr. Aksjer eller andre eiendeler er gjort om til kontanter.
- ENERGOS GROUP AS gikk fra 4 % til 0 % av aksjene i ARBAFLAME AS i 2025.
- DAIMYO AS gikk fra 90 % til 0 % av aksjene i TELLUS RESOURCES HOLDING AS i 2025.
- HYDRAMECH SOLUTIONS AS delte anslagsvis ut 3,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (56 670 kr) pluss årsresultatet 2024 (3,6 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (109 463 kr).
- ENERGOS GROUP AS delte anslagsvis ut 6,5 mill. kr for 2024, i utbytte eller konsernbidrag. Beregnet som opptjent egenkapital 2023 (24,3 mill. kr) pluss årsresultatet 2024 (9 mill. kr) minus opptjent egenkapital 2024 (26,9 mill. kr).
- Finansinntektene i PEAK XV AS steg fra 210 kr i 2023 til 14,5 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- PEAK XV AS gikk fra 8,6 % til 0 % av aksjene i PEAK XV AS i 2024.
- Finansinntektene i FAH INVEST AS steg fra 151 379 kr i 2023 til 1,1 mill. kr i 2024. I et selskap med lite drift er det typisk mottatt utbytte eller gevinst ved salg av aksjer.
- Innskutt egenkapital i PEAK XV AS økte med 1,2 mill. kr i 2023. Det betyr ny kapital inn, for eksempel en emisjon.
Slik er tallene regnet
Formuesverdien er 80 prosent av egenkapitalen året før, og eierskapet er hentet fra aksjonærregisteret per 31.12.2025. Tallene er anslag, ikke utlignet skatt. Mer om metoden.